Trwa ładowanie...
ds7fqxr

Antysemicki akt we Francji. Zniszczono groby

Około 80 grobów sprofanowano na żydowskim cmentarzu na północnym wschodzie Francji. Szczątkowe informacje podały lokalne władze prefektury Dolnego Renu. Stanowczo potępiają atak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczony cmentarz żydowski w Quatzenheim
Zniszczony cmentarz żydowski w Quatzenheim (East News, Fot: AP)
ds7fqxr

Gmina Quatzenheim, w której doszło do ataku, znajduje się w Alzacji która do 2015 roku była odrębną jednostką. Po reformie weszła w skład regionu Grand Est.

Narastające ataki

To nie pierwszy taki antysemicki atak. W niedzielę paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie napaści słownej na znanego filozofa Alaina Finkielkrauta. Francuz polskiego pochodzenia został zaatakowany przez członków protestu "żółtych kamizelek". W jego stronę poleciały obelgi i wyzwiska ze względu na jego pochodzenie.

ds7fqxr

Francja przeciwko antysemityzmowi

Na fali narastających aktów antysemickich we Francji, 14 partii politycznych wezwało do manifestacji. Swój sprzeciw wyrażają zarówno skrajna prawica, lewica jak i centrowe ugrupowanie przezydenta Macrona - LREM. Manifestacje przejdą przez wszystkie większe miasta, w tym Paryż. Udziału w nich odmówił "Front Narodowy" wraz z liderką ruchu Marine Le Pen.

Zobacz także: Piotr Gliński o swojej wypowiedzi o Żydach: nie powtórzyłbym takich słów

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds7fqxr

Podziel się opinią

Share

ds7fqxr

ds7fqxr
Więcej tematów