Trwa ładowanie...
d377qyw

Antoni Macierewicz zarobił ćwierć miliona złotych w MON. To więcej niż zarobki Andrzeja Dudy

Wiemy ile Antoni Macierewicz zarobił w fotelu ministra obrony narodowej w ubiegłym roku. 248 tysięcy złotych to kwota wyższa od zarobków prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa dostała za ubiegły rok 240 tysięcy złotych. A oprócz pensji z MON, Macierewicz miał też inne dochody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
d377qyw

Macierewicz odszedł z ministerstwa obrony narodowej na początku stycznia. Obecnie jest szefem podkomisji smoleńskiej i szeregowym posłem Prawa i Sprawiedliwości. I jak każdy poseł ujawnił swoje oświadczenie majątkowe za ubiegły rok.

Sejm.gov.pl

W resorcie Macierewicz zarobił 247,8 tys. zł. Dodatkowo otrzymał 30 tys. zł tytułem diety parlamentarnej. Z honorariów dostał łącznie 3 tysiące złotych. A na jego konto. co miesiąc wpływa przecież jeszcze emerytura w wysokości ok. 3 tys. zł. Rocznie to kwota 36,9 tys. zł. Gdyby zsumować wszystkie dochody byłego szfa MON, to zarobił w ubiegłym roku 318 tysięcy złotych. Polityk, oprócz swoich zasobów pieniężnych, ujawnił też dochody żony. Dostała ona 41,8 tys. zł emerytury i 2,6 tys. zł tytułem honorariów.

d377qyw

Zobacz także: Antoni Macierewicz o decyzji prezydenta: "To cios serce"

Dla porównania, Macierewicz w 2016 roku, jako minister obrony narodowej zarobił "tylko" 191 tys. zł. Skąd więc taka różnica? Polityk, jak pozostali ministrowie w rządzie dostał wysoką nagrodę - 70,1 tys. zł brutto. Według deklaracji rzecznik PiS, Beaty Mazurek zarówno Macierewicz, jak i pozostali ministrowie przekazali bonusy na Caritas.

Dwa lata temu, były szef MON miał 138 tysięcy złotych oszczędności. Rok później już "tylko" 55 tysięcy złotych. Co ciekawe, w 2016 roku nie wspomniał o oszczędnościach żony ani słowem. W najnowszym oświadczeniu majątkowym, ma ona odłożone 141 tys. złotych. Macierewicz ma też polisę na 36 tys. zł i 15 tys. zł odłożonych na Indywidualnym Koncie Emerytalnym. Z kolei jego żona, ma polisę na 11 tys. zł, 19 tys. zł odłożonych w IKE. Ale także 114 tys. zł w funduszach inwestycyjnych.

d377qyw

Składnikami majątku są też: dom warty 400-450 tys. zł (należący do żony), dom drewniany 80-100 tys. zł (również należący do żony), a także samochód Volkswagen Passat z 2008 r.

Macierewicz na odejściu z MON straci finansowo. Za 12 miesięcy pracy w Semie dostanie 120 tys. zł uposażenia, a także 32 tys. zł diety poselskiej. W sumie 152 tys. zł. Przy zarobkach w resorcie wynoszących 248 tys. zł, ubytek finansowy na koncie będzie dość mocno odczuwalny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d377qyw

Podziel się opinią

Share

d377qyw

d377qyw
Więcej tematów