Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz zapowiada współpracę z producentem rakiet Patriot

• Polska Grupa Zbrojeniowa rozpocznie współpracę z firmą Raytheon
• Antoni Macierewicz ma nadzieję, że w Polsce będzie centrum serwisowe dla produkcji rakiet
• Szef MON zastrzegł, że jeszcze nie wszystko zostało ustalone

Share
Antoni Macierewicz zapowiada współpracę z producentem rakiet Patriot
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1mb7qe

- Otwieramy praktyczną współpracę z producentem systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej Patriot przy realizacji programu "Wisła" - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz przy okazji podpisania listu intencyjnego między amerykańską firmą Raytheon a Polską Grupą Zbrojeniową. Firma Raytheon jest producentem systemu obrony powietrznej Patriot. Właśnie ten system w kwietniu 2015 roku został wybrany do dalszych negocjacji ws. tworzenia systemu obrony przeciwrakietowej.

Według Antoniego Macierewicza jest to otwarcie praktycznej współpracy z Raytheonem w realizacji albo szansy na realizację, programu Patriot. A jest to najważniejszy cel obronny Polski, czyli zapewnienie obrony antyrakietowej.

d1mb7qe

Z Raythonem będzie współpracować Autosan, którego właścicielem jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Włączenie Autosanu do współpracy ma uczynić z tej firmy wielkie centrum serwisowe dla produkcji rakiet Patriot. Szef MON liczy, że to otworzy drogę do zapewnienie produkcji i realizacji dostawy do Polski zestawów obrony antyrakietowej w najbliższych latach.

Antoni Macierewicz zastrzegł, że list intencyjny jeszcze o niczym nie przesądza. - Nie chciałbym tworzyć takiego poczucia, że wszystko już jest załatwione, że wszystko już jest zamknięte – powiedział szef MON. Ocenił też, że decyzja o włączeniu spółki Autosan do Polskiej Grupy Zbrojeniowej była słuszna, bo ma pozytywne konsekwencje dla polskiej obronności.

d1mb7qe

Podziel się opinią

Share
d1mb7qe
d1mb7qe
Więcej tematów