Trwa ładowanie...
d3i7mpl
d3i7mpl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Antoni Jaszczak ministrem budownictwa

Ekonomista z Sopotu Antoni Jaszczak otrzymał tekę ministra budownictwa. Na stanowisko to wysunęła go Samoobrona jako swojego eksperta, chociaż formalnie jest członkiem PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3i7mpl

Jaszczak ma 60 lat, jest absolwentem ekonomii Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie, w 1974 r. obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Gdańskim.

Na początku lat 90. był jednym z kilkudziesięciu autorów Planu Strategicznego Miasta Sopot. W tym czasie prowadził prywatną działalność gospodarczą w dziedzinie handlu oraz doradztwa ekonomicznego.

Od lutego 2002 r. do marca 2006 r. był pracownikiem Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. W tym czasie zajmował stanowiska: zastępcy dyrektora Wydziału Regionalnego, dyrektora Biura Integracji Europejskiej, zastępcy dyrektora biura zarządzania funduszami europejskimi. Przed odejściem z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego pełnił funkcję pełnomocnika wojewody ds. współpracy z zagranicą.

d3i7mpl

Od września 2005 r., przez kilka miesięcy był zarządcą komisarycznym w Państwowym Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Bytowie.

Wykłada problematykę europejską w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa oraz w Szkole Wyższej Ateneum. Obie mają siedziby w Gdańsku.

Jaszczak jest członkiem PSL. Wcześniej należał do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. W latach 90. był bliskim współpracownikiem lidera ludowców w Gdańsku, byłego posła Sławomira Szatkowskiego. W 2002 r. startował z listy ludowców do sejmiku pomorskiego.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

d3i7mpl

Podziel się opinią

Share

d3i7mpl

d3i7mpl
Więcej tematów