WP

Antoni Jaszczak ministrem budownictwa

Ekonomista z Sopotu Antoni Jaszczak otrzymał tekę ministra budownictwa. Na stanowisko to wysunęła go Samoobrona jako swojego eksperta, chociaż formalnie jest członkiem PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jaszczak ma 60 lat, jest absolwentem ekonomii Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie, w 1974 r. obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Gdańskim.

Na początku lat 90. był jednym z kilkudziesięciu autorów Planu Strategicznego Miasta Sopot. W tym czasie prowadził prywatną działalność gospodarczą w dziedzinie handlu oraz doradztwa ekonomicznego.

Od lutego 2002 r. do marca 2006 r. był pracownikiem Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. W tym czasie zajmował stanowiska: zastępcy dyrektora Wydziału Regionalnego, dyrektora Biura Integracji Europejskiej, zastępcy dyrektora biura zarządzania funduszami europejskimi. Przed odejściem z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego pełnił funkcję pełnomocnika wojewody ds. współpracy z zagranicą.

WP

Od września 2005 r., przez kilka miesięcy był zarządcą komisarycznym w Państwowym Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Bytowie.

Wykłada problematykę europejską w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa oraz w Szkole Wyższej Ateneum. Obie mają siedziby w Gdańsku.

Jaszczak jest członkiem PSL. Wcześniej należał do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. W latach 90. był bliskim współpracownikiem lidera ludowców w Gdańsku, byłego posła Sławomira Szatkowskiego. W 2002 r. startował z listy ludowców do sejmiku pomorskiego.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP