Trwa ładowanie...
d1tuuf1

Annan rozwiązał grupę dżenińską

Sekretarz generalny ONZ Kofi Annan
rozwiązał formalnie misję, która miała rzucić snop
światła na wydarzenia do jakich doszło w obozie uchodźców
palestyńskich w Dżeninie.

d1tuuf1
d1tuuf1

Rzecznik Annana poinformował, że sekretarz generalny zakomunikował swoją decyzję w formie pisemnej przewodniczącemu Rady Bezpieczeństwa oraz rządom Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

Źródła dyplomatyczne w Nowym Jorku twierdzą, że może zostać zwołana nadzwyczajna sesja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, bowiem Rada Bezpieczeństwa nie może porozumieć się co do kroków, jakie należy podjąć w związku z odmową Izraela przyjęcia misji ONZ w Dżeninie.

Jeśli Rada nie jest w stanie działać, będziemy musieli zwrócić się do Zgromadzenia Ogólnego - powiedział dziennikarzom Nasser al Kidwa, przedstawiciel palestyński w ONZ.

Deklaracja ta nastąpiła po tym, jak Rada Bezpieczeństwa zawiesiła swoje konsultacje przy drzwiach zamkniętych, bowiem nie potrafiła przełamać impasu, w jakim znajduje się od środy. Konsultacje w sprawie Bliskiego wschodu mają być wznowione w piątek po południu przy drzwiach zamkniętych. Zdaniem niektórych dyplomatów, powinny one być kontynuowane w formie debaty publicznej. (mp)

d1tuuf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tuuf1
Więcej tematów