ycipk-157vtg
ycipk-157vtg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Anna Kalata ministrem pracy i polityki społecznej

Anna Kalata z wykształcenia jest ekonomistką. W Samoobronie pełniła funkcję gospodarczego eksperta i doradcy wicemarszałka Sejmu Andrzeja
Leppera. W zrekonstruowanym rządzie Kazimierza Marcinkiewicza została ministrem pracy i polityki społecznej. Jest zwolenniczką podatku obrotowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-157vtg

Anna Kalata na stanowisku ministra pracy i polityki społecznej zastąpiła Krzysztofa Michałkiewicza.

Kalata z Samoobroną związana jest od pięciu lat. W ostatnich wyborach parlamentarnych kandydowała z jej list do Sejmu - bez powodzenia. Jej hasłem wyborczym: "Twarda baba".

Było to jej drugie podejście do uzyskania mandatu poselskiego. W 2001 r. próbowała się dostać do Sejmu z list SLD. Media donosiły, że przed tymi wyborami była w zespole eksperckim piszącym program dla rządu Leszka Millera.

ycipk-157vtg

Na czacie zamieszczonym na stronach Samoobrony Kalata opowiada się za koniecznością rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

Kalata wskazuje, że w programie Samoobrony znajduje się propozycja aby 80% rezerwy dewizowej przenieść i ulokować w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Takie działanie pozwoliłoby uruchomić akcję nisko oprocentowanych kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także jednostek Samorządu Terytorialnego - uważa Kalata. Nowa minister uważa, że takie rozwiązanie sprzyjałoby pobudzeniu gospodarki i tworzeniu miejsc pracy.

Deklaruje ponadto, że jest zwolenniczką podatku obrotowego. Przede wszystkim przyczyni się do zrównania warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce. Nie może być tak, aby podatki płacili tylko polscy przedsiębiorcy. Duże zagraniczne przedsiębiorstwa, w tym w szczególności super- i hipermarkety, nie wykazując dochodu nie odprowadzają podatku do Skarbu Państwa. Wprowadzenie podatku obrotowego zmusi ich w końcu do zasilenia naszego budżetu - uważa Kalata.

ycipk-157vtg

Anna Kalata urodziła się 10 maja 1964 roku w Milanówku. Ukończyła ekonomię na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 1993 r. otrzymała tytuł magistra tego wydziału. Jest absolwentką studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym.

Od 2004 r. jest prezesem Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego. W latach 2003-2005 była członkiem zarządu mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych i szefem hurtowni Ruchu. W latach 2002-2003 pełniła funkcję dyrektora Departamentu Rozwoju w Pocztowym Funduszu Leasingowym.

Od kilku lat jest przedsiębiorcą - właścicielką firmy usługowo- handlowej.

Kalata interesuje się psychologią, polityką gospodarczą i społeczną, a także ogrodnictwem. Zna język niemiecki i rosyjski oraz podstawy angielskiego.

ycipk-157vtg

Ma męża i dwoje dzieci (oboje studiują). W domu ma dwa owczarki niemieckie.

Polub WP Wiadomości
ycipk-157vtg
ycipk-157vtg