PolskaAnioły w Krakowie

Anioły w Krakowie

Anioły uwielbiają Kraków. Mówią, że jest w tym mieście mnóstwo dobrych ludzi, którzy potrafią otworzyć swe serca na drugiego człowieka. - To prawda. Bez takich osób, które bezinteresownie podjęły idee wielkiego anielskiego spotkania nie byłoby naszego festiwalu - mówi Katarzyna Korba, organizatorka i pomysłodawczyni Festiwalu Anielskiego, który zakończył się w sobotę.

Druga już edycja festiwalu rozpoczęła się miesiąc temu. Przez trzy dni krakowianie i turyści mogli podziwiać anioły, wykonane przez wielu wspaniałych artystów, wsłuchać się w iście anielską muzykę, zadumać przy wykładach o niebiańskich bytach, a także obejrzeć filmy o aniołach. 16 grudnia na Placu Wolnica odbył się drugi etap festiwalu.

Dzień ten poświęcony był ludziom specjalnej troski. Na scenie odbywało się wielkie kolędowanie, pod sceną można było za symboliczna kwotę kupić anioły wykonane podczas warsztatów terapii zajęciowej przez osoby niepełnosprawne. W wielkim korowodzie przeszli wszyscy uczestnicy Festiwalu. Było bardzo gorąco, choć to połowa grudnia.

- Grzeją nas serca tych wszystkich, którzy tydzień przed świętami przyszli tutaj, by razem śpiewać i radować się - mówił Herbert Oleschko, autor wielu książek o aniołach. Najradośniejsi byli ci, którzy są pod szczególną opieką aniołów. Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 z Krakowa ułożyły anielską piosenkę, którą kilka razy odśpiewały na scenie.

- One są naturalne, spontaniczne, nikogo nie udają. Wychodzą na scenę, czują się artystami i są artystami - mówiła Jadwiga Madej, opiekunka zespołu muzycznego z ZSS nr 6. Katarzyna Korba wierzy, że spotkamy się za rok.

Dziś dziękuje wszystkim biorącym udział w festiwalu. - Szczególnie Staromiejskiemu Centrum Kultury Młodzieży, jej dyrektorowi Ewie Różańskiej za współorganizacje, wszystkim patronującym wydarzeniu: ojcu prof. PAT Andrzejowi A. Napiórkowskiemu, rektorowi WSD Zakonu Paulinów, przeorowi konwentu Bonifratrów br. Albertowi Ch. Aleksemu Dorociakowi OH, Dzielnicy I Stare Miasto, wszystkim artystom: Ewie Mann, Annie Drozd-Tutaj, Łucji KłańskiejKanarek, Jakubowi Panitz, Rafałowi Mruszczakowi, Krzysztofowi Kmieciowi, muzykom - Barbarze Rykiert, Ewie Korbie, kwintetowi smyczkowemu filharmoników krakowskich "Serenada" pod kier. art Antoniego Markowskiego, chórowi "Cantabile" pod kier. art Marii Szczepaniak, Michałowi Białko. Wykładającym: teatrologowi Kindze Annie Gajdzie, o. Augustynowi Pelanowskiemu, autorowi książek o aniołach - Herbertowi Oleschko, Januszowi Korosadowiczowi, dyr. kina "Wrzos", ks. Piotrowi Prusakiewiczowi, red. nacz. "Któż jak Bóg" i sponsorom: GEOSAT, spółce z o. o. i GEOFIZYKA Kraków sp. z o.
o.
(kach)

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)