Trwa ładowanie...
d3azwde

Anglikanie zaakceptują rozwody Karola i Camilli?

(AFP)
Kościół anglikański najprawdopodobniej utoruje wkrótce drogę do ślubu brytyjskiego następcy tronu z Camillą Parker Bowles. Poinformował o tym w sobotę na łamach Timesa biskup Winchester, zapowiadając, że synod generalny być może już w lipcu zezwoli na kościelne śluby rozwodników także w przypadku, kiedy ich rozwiedzeni małżonkowie jeszcze żyją. Biskup podkreślił, że taką
liberalizację Kościół anglikański planuje od lat.

Share
d3azwde

Zgodnie z obecnym prawem Kościoła anglikańskiego, książę Karol nie może poprowadzić Camilli do ołtarza, dopóki żyje jej rozwiedziony mąż Andrew. Planowana reforma ma zmienić ten stan rzeczy. Już teraz wielu anglikańskich pastorów nie przestrzega tego formalnie wciąż obowiązującego ograniczenia, przy milczącej aprobacie władz kościelnych.

Spekulacje na temat rychłego ślubu 53-letniego Karola ze starszą od niego o rok Camillą nasiliły się od śmierci Królowej-Matki, która podobno konsekwentnie sprzeciwiała się drugiemu małżeństwu swego "ulubionego wnuka".

Karol przebywa obecnie z Camillą - za zgodą królowej Elżbiety II - w Birkhall, szkockiej rezydencji Królowej-Matki. (miz)

d3azwde

Podziel się opinią

Share
d3azwde
d3azwde
Więcej tematów