Trwa ładowanie...
d3c4m7w

Andrzej Wajda u Jacka Żakowskiego: nasz kraj nie może być jednopartyjny

"Budzi się nacjonalizm, który jest groźny" - powiedział Andrzej Wajda - specjalny gość Jacka Żakowskiego w programie WP rozmowa.

Share
d3c4m7w

Andrzej Wajda w programie WP rozmowa wspominał swoją młodość. - Całą okupację byłem robotnikiem, bo taka była rzeczywistość niemieckiej okupacji - powiedział reżyser.

Mówił też o swojej aktywności w Stoczni Gdańskiej.

Wajda wypowiedział się też na temat polityki socjalnej.

Komentując aktualne wydarzenia w polskiej polityce, stwierdził, że "budzi się nacjonalizm" - Nacjonalizm jest groźny. To najgorsza droga, która prowadzi do wszystkich możliwych konfliktów - dodał.

- Nie podoba mi się, żeby było takie zdecydowane przywództwo jednej grupy, bo to nie jest demokracja. To nie jest tak, że całe społeczeństwo jest po jednej stronie, a jak ktoś jest przeciw, to powinien się wynosić poza granice kraju - to nie jest tak - stwierdził reżyser.

d3c4m7w

Andrzej Wajda odniósł się też do nagrody, którą prezes TVP Jacek Kurski zamierza wręczyć twórcy filmu "Wołyń". - Jeśli Kurski dawałby nagrodę zgodnie z decyzją jury i naszego filmowego środowiska, to nie ma się czego bać - powiedział reżyser.

Wypowiedział się też na temat samego filmu. - Nie można zaprzeczyć, że takie straszne obrazy - jak te ukazane w filmie - się wtedy pojawiały. Reżyser ma prawo je przedstawić - ocenił Wajda, dodał jednak, że należy przy tym pamiętać, iż "to nie było tak, że jedna strona tylko była egzekutorem, a druga się poddała".

d3c4m7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c4m7w
Więcej tematów