Trwa ładowanie...
08-08-2014 15:53

Andrzej Różański kandydatem SLD na prezydenta Gdyni

Andrzej Różański z Sojuszu Lewicy Demokratycznej ogłosił oficjalnie swój start w nadchodzących wyborach samorządowych. Chce zająć miejsce obecnego prezydenta Gdyni - Wiesława Szczurka.

Share
Andrzej Różański kandydatem SLD na prezydenta GdyniŹródło: strona domowa kandydata
d1ipgvm

Do wrześniowych wyborów samorządowych jeszcze trochę czasu, ale trzeci kandydat zgłosił swoje aspiracje do fotela prezydenta miasta Gdyni. Na konferencji prasowej ogłosił to Andrzej Różański, członek gdyńskiej rady miejskiej, a prywatnie prezes spółdzielni mieszkaniowej w Rumi.

Kandydat zaczynał swoją karierę polityczną w latach 80. Należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, w latach 1986-1990 zasiadał we władzach Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Gdańsku. Od 1986 do 1991 pracował w zarządzie głównym Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Sprawował mandat posła IV kadencji z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wybranego w okręgu gdyńskim. Był członkiem Komisji śledczej w sprawie PKN Orlen. W 2005, 2007 i 2011 r. bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych. W 2006 r. startował do sejmiku województwa pomorskiego, a w 2009 r. do Parlamentu Europejskiego

O fotel prezydenta miasta ubiega się po raz drugi. Pośród swoich postulatów wyborczych wymienia edukację, opiekę społeczną oraz ułatwienia dla małych i średnich inwestorów. - Trzeba zerwać z podziałem na dużych inwestorów, którzy cieszą się przychylnością i resztę, która musi przebijać się przez administracyjne procedury. Poza tym młodzi gdynianie powinni mieć możliwość kształcenia bez wyjeżdżania z miasta - powiedział WP.PL Andrzej Różański.

Były poseł to trzeci oficjalny kandydat na prezydenta Gdyni. Wcześniej swoje kandydatury ogłosili Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości oraz Artur Dziambor z Kongresu Nowej Prawicy. Wciąż oficjalnej decyzji rzekomo nie podjął Wojciech Szczurek.

d1ipgvm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ipgvm
Więcej tematów