Trwa ładowanie...

Andrzej Parafianowicz pod lupą kontrolerów

Ministerstwo Finansów rozpoczęło kontrolę działań byłego wiceszefa tego resortu Andrzeja Parafianowicza - donosi RMF FM. Z ujawnionych przez "Wprost" taśm wynika, że Parafianowicz, który wcześniej nadzorował działania skarbówki, miał obiecywać byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi pomoc w postępowaniu w jego sprawie.
Share
Andrzej Parafianowicz
Andrzej ParafianowiczŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3x9746

Z nagrań wynika, że Andrzej Parafianowicz, obecnie wiceprezes PGNiG, obiecał Nowakowi, że poprzez swoje znajomości w skarbówce sprawdzi, czy i jak da się w pomóc w jego sprawie. Z taśm wynika, że były wiceminister finansów miał już wcześniej blokować inne postępowania. Sprawa dotyczyła dochodów byłego ministra transportu i jego żony, oraz unikania płacenia podatków.

Kontrolerzy resortu finansów sprawdzą, czy były wiceminister Andrzej Parafianowicz tylko obiecywał Sławomirowi Nowakowi pomoc, czy też rzeczywiście interweniował w jego sprawie.

Taśmy "Wprost"

"Wprost" opublikował nagranie z początku lutego 2014 r. Słychać w nim rozmowę polityka PO Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem, który jeszcze dwa miesiące wcześniej był generalnym inspektorem informacji finansowej.

d3x9746

Parafianowicz rozmawia z Nowakiem o rozpoczętej u żony Nowaka kontroli skarbowej. - Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli crossować tego z moim rachunkiem - mówił Nowak.

- W moim postępowaniu, w tym zegarkowym, przyszła laurka z urzędu, że super, wszystko jest OK. A teraz wchodzą do mnie z kontrolą. Już moi prawnicy są zdumieni. Mówią: dziwna sytuacja - dodał Nowak.

d3x9746

Podziel się opinią

Share
d3x9746
d3x9746
Więcej tematów