ycipk-kwngiv
Andrzej Olechowski o Michale Kamińskim: Goebbels też był fachowcem
TVP

Andrzej Olechowski o Michale Kamińskim: Goebbels też był fachowcem

- Pan Kamiński, w moim odczuciu, jest jednym z tych polityków, którzy zrobili wiele szkód w Polsce. Mówią o nim fachowiec, ale - za przeproszeniem - Goebbels też był fachowcem. Dla mnie to jakiś daleko posunięty cynizm, który konfunduje wyborców Platformy - w ten sposób Andrzej Olechowski skomentował na antenie TVP Info powołanie Michała Kamińskiego na szefa Centrum Informacyjnego Rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-kwngiv

We wtorek premier Ewa Kopacz ogłosiła nazwiska swoich nowych współpracowników. Szefem zespołu doradców politycznych został Jacek Rostowski, szefem gabinetu politycznego Marcin Kierwiński, nowy rzecznik rządu to Małgorzata Kidawa-Błońska, a nadzór nad Centrum Informacyjnym Rządu będzie sprawował sekretarz stanu Michał Kamiński.

O swoich nowych współpracownikach w KPRM poinformowała premier Kopacz na konferencji po posiedzeniu rządu. Kopacz powiedziała, że są to osoby, które sprawdziły się w działaniu, są merytoryczne, pracowite i potrafią pracować w zespole. - Polityka to gra zespołowa - podkreśliła szefowa rządu.

ycipk-kwngiv

Andrzej Olechowski, jeden z założycieli PO, jest rozczarowany tymi nominacjami, szczególnie tą, która dotyczy Michała Kamińskiego. - Pan Kamiński, który - w moim odczuciu - jest jednym z tych polityków, którzy zrobili wiele szkód w Polsce - i nie chodzi mi o jego wypowiedzi o Platformie (...), ale na temat Niemców i historii (...), ma być de facto twarzą Platformy. Mówią o nim fachowiec, ale - za przeproszeniem - Goebbels też był fachowcem. Dla mnie to jakiś daleko posunięty cynizm, który konfunduje wyborców Platformy - powiedział w TVP Info.

Źródło: TVP Info

Polub WP Wiadomości
ycipk-kwngiv
ycipk-kwngiv