Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Andrzej Duda wysłał podarunek papieżowi. Przekazała go delegacja Caritas

Prezydent Duda podarował papieżowi Franciszkowi flagę Polski. Od syryjskiej młodzieży otrzymał natomiast ikonę Madonny z Dzieciątkiem. Dary Ojcu Świętemu przekazała delegacja Caritas Polska, która przybyła do Rzymu specjalnym busem wraz z młodymi Syryjczykami.

Share
Andrzej Duda wysłał podarunek papieżowi. Przekazała go delegacja Caritas
Źródło: PAP/EPA, Fot: Maria Grazia Picciarella
d20po9g

Podczas katechezy papież mówił o chrzcie świętym. Podkreślił, że wspomniany sakrament jest symbolem wyrzeczenia się szatana i wyznania wiary. Wskazał, że to zobowiązanie, które potem wierni powtarzają w wypowiadanym akcie wiary, powinno towarzyszyć rozwojowi i dojrzewaniu w życiu chrześcijańskim.

Witając delegację Caritas Polska papież podkreślił, że jej kampania "Mobilna Ambasada Young Caritas" uwrażliwia na problemy najbiedniejszych i niesie pomoc prześladowanym w Syrii. Przedstawiciele organizacji spotkają się z papieżem w środę na prywatnej audiencji.

d20po9g

Papież Franciszek zwrócił się również do Polaków. - W nabożeństwach majowych zawierzajcie Maryi, Królowej Polski, sprawy całego Kościoła, Ojczyzny i waszych rodzin. Proście o pokój na świecie, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie - powiedział.

Zobacz także: Jest nie tylko siostrą posłanki PiS. Poznajmy Elżbietę Pawłowicz

Źródło: Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20po9g

Podziel się opinią

Share
d20po9g
d20po9g
Więcej tematów