Trwa ładowanie...

Andrzej Duda w Davos. "Mamy przed sobą jeszcze jedno ważne zadanie"

- Możemy się pochwalić tym, że rozwój jest realizowany. Jeżeli popatrzy się na Polskę z perspektyw ostatnich 30 lat to jest on widoczny – stwierdził Andrzej Duda. Prezydent podkreślał, że kraj jest dobrze oceniany podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Share
Andrzej Duda w Davos. "Mamy przed sobą jeszcze jedno ważne zadanie"
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d4dr9vu

- Te zjawiska, które mają miejsce w ostatnich dwóch latach, dzięki skutecznej polityce rządu, były bardzo mocno podkreślane. Szczególnie program 500+, że udźwignęliśmy go ze strony budżetowej – mówił Andrzej Duda w wywiadzie dla TVP Info.

Prezydent zaznaczył, że podczas wtorkowego spotkania przy kolacji Polska była chwalona za nieprzerwany rozwój i rozrastającą się infrastrukturę. Jak relacjonował Andrzej Duda, mówiono też, że Polska jest najlepiej rozwijającym się dużym krajem w naszej części Europy.

Prezydent wyjaśnił, że celem jego wizyty na Światowym Forum Ekonomicznym w Szwajcarii jest promowanie i zachęcania do inwestowania w Polsce. - Uważam że jesteśmy krajem bezpiecznym, sprzyjającym inwestycjom. Mamy doskonale wykształconą kadrę, chociażby inżynierską, co wczoraj podkreślano – mówił.

Zobacz też: Polska powinna mieć silniejszy głos w Davos. Stać nas na to

- Akurat siedziałem przy stole biznesowym. Miło jest słyszeć, że mamy dobrze wykształconą kadrę i musimy to rozwijać. Mamy jeszcze jedno ważne zadanie, jakim jest zatrzymanie młodych ludzi w kraju. Musimy dbać, żeby biznes się rozwijał, były coraz lepsze zarobki – podkreślił Andrzej Duda.

d4dr9vu

Podziel się opinią

Share
d4dr9vu
d4dr9vu
Więcej tematów