Trwa ładowanie...

Andrzej Duda spotkał się z członkami KRS. Apel prezydenta

Andrzej Duda spotkał się z członkami Krajowej Rady Sądownictwa - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Podczas spotkania prezydent zaapelował o "realizowanie zadań z troską o dobro wymiaru sprawiedliwości".

Andrzej Duda spotkał się z członkami KRS. Apel prezydentaŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
ddhsbec

Do niezapowiedzianego wcześniej spotkania doszło w poniedziałek o godzinie 15. Jak czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda miał powiedzieć podczas rozmowy, że sędziowie wchodzący w skład KRS "powinni być apolityczni i kierować się w swoich działaniach jedynie obowiązującym prawem".

Padła również deklaracaja ze strony prezydenta, że będzie wspierał działania Rady. "W szczególności gotowość skorzystania z inicjatywy ustawodawczej w sytuacji, gdy Rada wystąpi z propozycją zmian usprawniających działanie wymiaru sprawiedliwości" - cytuje Kancelaria Prezydenta.

Przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur odpowiedział, że "Rada zamierza realizować wszystkie powierzone jej zadania w sposób mający na celu zagwarantowanie niezależności sądów i niezawisłości sędziów".

W spotkaniu uczestniczyli m.in: przewodniczący KRS Leszek Mazur, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego prof. dr hab. Marek Zirk-Sadowski, przedstawiciel Prezydenta RP w Krajowej Radzie Sądownictwa Wiesław Johann. Obecni byli również posłowie: dr hab. Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Tomasz Rzymkowski. Z prezydentem spotkali się także senatorowie – Rafał Ambrozik i Stanisław Gogacz.

Zobacz także: "Kto nami rządzi?". Paweł Mucha broni pomysłu Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddhsbec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddhsbec
Więcej tematów