Trwa ładowanie...
d2edpdm
Andrzej Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami
x-news/TVN 24IAR

Andrzej Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami

• Spotkanie z grupą senatorów odbyło się w Krakowie
• Rozmowy dotyczyły m.in. kwestii bezpieczeństwa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2edpdm

W Krakowie prezydent Andrzej Duda spotkał się z delegacją amerykańskich senatorów. Z delegacją w Polsce przebywa m.in. senator polskiego pochodzenia Barbara Mikulski, członkini Partii Demokratycznej.

Spotkanie odbyło się w jednym z hoteli przy Rynku Głównym.

d2edpdm

Przed kamienicą, w której odbywało się spotkanie, pikietowała grupa kilkunastu przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji. Przynieśli ze sobą egzemplarze Konstytucji.

Jak powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski, tematem rozmowy były sprawy międzynarodowe, a zwłaszcza kwestie bezpieczeństwa.

W środę prezydencki minister mówił, że tematem rozmowy mają być kwestie bezpieczeństwa, szczyt NATO i relacje polsko-amerykańskie. Poinformował, że strona polska spotkanie traktuje jako element przygotowania do wizyty prezydenta Dudy w Waszyngtonie.

Prezydent pod koniec marca udaje się do USA, gdzie m.in. weźmie udział w IV Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego w Waszyngtonie.

d2edpdm

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca. Według polskiego prezydenta szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego powinien mieć trzy zasadnicze cele: być wszechstronny, czyli poświęcony bezpieczeństwu i na wschodzie, i na południu; ukierunkowany na przyszłość oraz zakończyć się podjęciem konkretnych decyzji.

- Dla mnie przede wszystkim to oznacza konieczność wzmocnienia obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego w Europie Środkowo-Wschodniej - mówił w marcu prezydent.

d2edpdm

Podziel się opinią

Share
d2edpdm
d2edpdm