Trwa ładowanie...
d1j76c6

Andrzej Duda podpiszę ustawę wprowadzającą ograniczenie handlu w niedzielę

Prezydent podpisze we wtorek 30 stycznia ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta - informuje Kancelaria Prezydenta RP. Zakaz będzie wprowadzany stopniowo. Przewidziano również pewne wyjątki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda podjął decyzję ws. handlu w niedzielę
Andrzej Duda podjął decyzję ws. handlu w niedzielę (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1j76c6

"We wtorek, 30 stycznia, o godz. 14 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisze ustawę z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni" - poinformowano na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

Handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. Już w marcu dozwolony będzie tylko w dwie niedziele, od 2019 roku w jedną, a od 2020 r. w niedziele w ogóle nie będzie można handlować - stwierdzili posłowie, przyjmując poprawki Senatu do ustawy o zakazie handlu. Nie obejmie on jednak wszystkich miejsc pracy, bo np. sprzedaż w kwiaciarniach, piekarniach, lodziarniach czy cukierniach będzie w niedziele dozwolona.

d1j76c6

Nowe prawo wprowadza zakaz handlu od 1 marca 2018 roku. Wyjątki to dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. W Wigilię handel będzie ograniczony do 14.

Zakaz handlu w niedziele. W Polsce potrzebne jest referendum?

d1j76c6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1j76c6

d1j76c6
d1j76c6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów