Trwa ładowanie...
d12gb2d
d12gb2d

Andrzej Duda o pierwszych projektach i składzie kancelarii

Andrzej Duda zapowiedział jak najszybsze złożenie swoich dwóch pierwszych projektów ustaw. Chodzi o obniżenie wieku emerytalnego i podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Prezydent elekt w wywiadzie dla TVP Kraków nie sprecyzował jednak, czy projekty trafią do Sejmu jeszcze przed wyborami. Duda ma nadzieję, że propozycje będą gotowe „w najbliższych tygodniach, miesiącach”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d12gb2d

– Nie chcę w tej chwili deklarować, czy na pewno to będzie przed wyborami, czy też po wyborach, aczkolwiek nie ukrywam, że zależy mi tutaj bardzo na czasie – tłumaczył prezydent elekt w rozmowie z Iwoną Sitnik-Kornecką.

Przypomniał, że podczas jednej z debat prezydenckich wspomniał, że projekty w sprawie obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku złoży w pierwszym roku swojej kadencji. – Ale chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej – dodał.

d12gb2d

Andrzej Duda mówił również o kompletowaniu składu swojej kancelarii. – 7 sierpnia wszystko będzie jasne, jeśli chodzi o kwestie personalne – powiedział prezydent elekt, dodając, że wszystkie funkcje zostały już rozdzielone.

„Referendum bardzo ważnym elementem demokracji”

Duda zapowiedział, że zagłosuje w referendum 6 września. Jego zdaniem w sprawie JOW-ów konieczna jest rzetelna kampania informacyjna i debata z udziałem ekspertów prezentujących różne stanowiska.

– Wezmę udział w referendum, dlatego, że referendum jest tym elementem demokracji bezpośredniej, który jest bardzo ważny, a który w ostatnich latach był bardzo lekceważony i skoro apelowałem o to, że ta postawa władz – zarówno ze strony rządu jak i prezydenta w stosunku do referendów i wniosków obywatelskich musi się zmienić, to trudno byłoby, żebym teraz powiedział: nie, nie pójdę na referendum. To byłby absurd. Oczywiście, że na nie pójdę – mówił..

d12gb2d

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta odbędzie się w przyszły czwartek 6 sierpnia. Ceremonia przed połączonym izbami Sejmu i Senatu rozpocznie się o godzinie 10.

Zobacz również: Dudowie odwiedzili Komorowskich w Belwederze

d12gb2d

Podziel się opinią

Share

d12gb2d

d12gb2d
Więcej tematów