Trwa ładowanie...
d15mys3
Andrzej Duda

Andrzej Duda miał wypadek na skuterze. Prezes WOPR: Mądrzy ludzie zakładają kask

Andrzej Duda podczas pobytu w Juracie miał wypadek na skuterze wodnym. Prezes WOPR Sławomir Gicewicz, ostrzegł, że utrata kontroli przy prędkości 120 km/h może się zakończyć tragicznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (ONS)
d15mys3

Wypadek Andrzeja Dudy. Prezes WOPR: Mądrzy ludzie zakładają kask

Podczas pływania skuterem wodnym niezbędne jest założenie kamizelki ratunkowej. - Mądrzy ludzie zakładają na skuter także kask - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Sławomir Gicewicz, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na Warmii i Mazurach.

"Super Express" poinformował, że prezydent Andrzej Dudy miał wypadek podczas jazdy skuterem wodnym. Już kolejny. Do pierwszego takiego przypadku doszło w 2017 roku.

d15mys3

Czytaj także: Sławomir Nowak aresztowany. Sąd o zażaleniach obrońców i śledczych

Legenda sportów motorowodnych Waldemar Marszałek dodał, że pływających na skuterach wodnych gubi brawura i nonszalancja. Z kolei Jan Tomaszewski jest zdania, że prezydent powinien zrezygnować z takich aktywności. - Takie sporty są niedozwolone, szczególnie dla głowy państwa - powiedział były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski.

Andrzej Duda miał wypadek na skuterze. Głos zabrał prezes WOPR

Do wypadku Andrzeja Dudy na skuterze wodnym doszło w weekend podczas pobytu w ośrodku w Juracie. Prezydent pływał na nim z dużą prędkością. W pewnym momencie stracił panowanie nad skuterem i wraz z pasażerką wpadł do wody. Obok znajdowała się łódź Służby Ochrony Państwa. Funkcjonariusze pomogli Dudzie i pasażerce wyjść z wody.

d15mys3

Czytaj także: Wyniki matur 2020. Egzamin ósmoklasisty w przyszłym roku będzie przesunięty

Głos na temat wypadku zabrał szef WOPR Sławomir Gicewicz. Ostrzegł, że taki wypadek mógł zakończyć się tragicznie. Utratę kontroli nad skuterem przy prędkości 120 km/h porównał do upadku z motoru na beton. Jego zdaniem taki wypadek może skutkować poważnymi potłuczeniami narządów wewnętrznych, a nawet ich uszkodzeniem oraz utratą przytomności, a to może zakończyć się nawet utonięciem.

Dawid Podsiadło przypomniał apel Kingi Dudy. Prezydencki minister komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15mys3

Podziel się opinią

Share
d15mys3
d15mys3
Więcej tematów