Trwa ładowanie...
drdj0o0

Andrzej Duda: łączność z Polonią jest podstawowym elementem budowania wspólnoty

• Prezydent spotkał się z Polonią w ambasadzie w Pradze
• Duda odznaczył 10 osób za działalność polonijną
• Podziękował im też za utrzymywanie łączności z Polską
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda w ambasadzie RP w Pradze.
Prezydent Andrzej Duda w ambasadzie RP w Pradze. (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
drdj0o0

- Jestem z państwem nieustannie jako prezydent Rzeczypospolitej. Chciałbym, żebyście to czuli - zwrócił się do przedstawicieli Polonii prezydent Duda.

Ocenił, że współpraca pomiędzy Polską a Czechami w kwestii mniejszości polskiej wygląda dobrze. - Są polskie szkoły, jest finansowanie. Oczywiście jako strona polska chcemy w tym finansowaniu uczestniczyć - podkreślił prezydent.

- Wiem, że toczą się rozmowy związane z finansowaniem nauki języka polskiego w szkołach w Czechach, że powstaje specjalna ustawa. Wiem, że jest zespół, który prowadzi w tym zakresie negocjacje z czeskim rządem - powiedział Andrzej Duda.

drdj0o0

Dodał, że łączność z Polakami poza granicami kraju jest jednym z absolutnie podstawowych elementów budowania polskiej wspólnoty rozumianej jako wspólnota przedstawicieli polskiego narodu, ale także interesów Rzeczpospolitej.

Para prezydencka podczas spotkania z Polonią w związku z trwającym w Polsce Rokiem Sienkiewiczowskim odczytała fragmenty utworów Henryka Sienkiewicza: prezydent Duda - "Pana Wołodyjowskiego", pierwsza dama - "Quo vadis".

We wtorek w Pradze prezydent Duda spotka się z prezydentem Czech Miloszem Zemanem i czeskim premierem Bohuslavem Sobotką.

drdj0o0

Podziel się opinią

Share
drdj0o0
drdj0o0
Więcej tematów