Trwa ładowanie...
d4bcf4r
IAR

Anarchiści okupują siedzibę SYRIZY

Grupa około 50 anarchistów okupuje w Atenach siedzibę SYRIZY. Manifestujący domagają się zliberalizowania greckiego prawa w zakresie więziennictwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba SYRIZY, Ateny
Siedziba SYRIZY, Ateny (AFP, Fot: ANGELOS TZORTZINIS)
d4bcf4r

Anarchiści zajęli siedzibę skrajnie lewicowego, rządzącego ugrupowania, wypędzając zaskoczonych przedstawicieli partii. Wśród nich była rzeczniczka SYRIZY Rania Svigou, która w trakcie wejścia demonstrantów udzielała wywiadu dla jednej ze stacji radiowych.

Przedstawiciele partii nie wezwali policji. W trakcie niedawnej kampanii wyborczej krytykowali działania funkcjonariuszy wobec protestujących przeciwko polityce oszczędności.

Przedstawiciele anarchistów podkreślają, że solidaryzują się z prowadzącymi głodówkę "więźniami politycznymi". Domagają się zlikwidowania zakładów karnych typu C, w których - ich zdaniem - więźniowie nie mogę kontaktować się z rodzinami i są poddawani surowemu reżimowi.

d4bcf4r

Anarchiści żądają także natychmiastowego uwolnienia Savvasa Xirosa, skazanego na dożywocie przywódcy marksistowskkiej grupy terrorystycznej "17 Listopada". Był on zaangażowany w organizację nieudanego zamachu bombowego na jednym z promów w Pireusie.

Anarchiści utrzymją, że Xiros powinien opuścić więzienie ze względów zdrowotnych.

Zobacz również wideo: Wybory w Grecji wygrywa Syriza

d4bcf4r

Podziel się opinią

Share

d4bcf4r

d4bcf4r
Więcej tematów