Trwa ładowanie...

Amfetamina i extasy w rękach policji. Sprawca przemycał towar w ciężarówce z mięsem

Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z wrocławskimi policjantami zabezpieczyli sporą kontrabandę narkotyków. Na czarny rynek miało trafić 50 kg amfetaminy i ponad 10 tys. tabletek extasy.
Share
Amfetamina i extasy w rękach policji. Sprawca przemycał towar w ciężarówce z mięsem
Źródło: Policja
d1s1fmf

W Kątach Wrocławskich (woj. dolnośląskie) funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policjantami z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz CBŚP przeszukali stojący na parkingu dla ciężarówek pojazd załadowany wieprzowiną, którym poruszał się wcześniej 32-letni Paweł O.

- We wnętrzu pojazdu znaleziono ukryte 50 kilogramów amfetaminy oraz 10000 tabletek extasy. Dodatkowo Paweł O. był w posiadaniu dwóch jednostek broni palnej – długiej oraz krótkiej – i amunicji – mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski z KMP we Wrocławiu.

Paweł O. został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak ustalono, na początku 2015 r. opuścił on zakład karny na terenie Francji, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za przemyt kilkudziesięciu kilogramów marihuany.

Teraz mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej oraz przemytu znacznej ilości narkotyków. Za popełnione czyny grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. To jeden z większych przemytów amfetaminy w ostatnich latach, który udało się udaremnić policjantom z CBŚP.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1s1fmf

Podziel się opinią

Share
d1s1fmf
d1s1fmf
Więcej tematów