Trwa ładowanie...

Amerykańskie media za Polską. Piszą o zdradzie Niemiec

Konserwatywny tygodnik "Washington Examiner" sugeruje, że Donald Trump powinien przenieść amerykańskie wojska stacjonujące w Niemczech do Polski. Wszystko przez decyzję Angeli Merkel.

Share
Amerykańskie media za Polską. Piszą o zdradzie NiemiecŹródło: PAP
d2g0slp

Obecnie w Polsce stacjonuje ponad 7 tys. amerykańskich żołnierzy, a w Niemczech jest ich ok. 52 tys. - najwięcej poza granicami USA.

Po tym jak niemiecka kanclerz zdecydowała, aby nie zwiększać wydatków na obronę, amerykański tygodnik pisze o zdradzie NATO. Decyzja Merkel jest efektem porozumienia koalicyjnego, dzięki któremu w Niemczech udało się wybrać rząd.

NATO sugeruje, aby wydatki na obronę oscylowały wokół 2 proc. PKB. Tymczasem nasz zachodni sąsiad ten poziom chce osiągnąć dopiero w 2024 r., wydając teraz 1,2 proc. "Washington Examiner" kpi z przekonania Niemiec zaznaczając, że szkoły nie zatrzymają rosyjskich czołgów, a studnie nie pokonają Państwa Islamskiego. Pisze też o marnym stanie niemieckiej armii.

Zobacz również: Dowódca wojsk amerykańskich mówi o stacjonowania sił NATO w Polsce

Receptą na zagrożenie ze strony Rosji ma być przeniesienie wojsk amerykańskich do Polski, nawet w obliczu kosztów. To byłby dobry ruch ze względu na położenie kraju i bliskość do państw nadbałtyckich oraz obwodu kaliningradzkiego. Kolejnym plusem są wydatki na obronę, które już teraz wynoszą wymagane 2 proc. i zmierzają w stronę 2,5 proc. PKB.

Tygodnik pisze również, że Polacy są przychylniej nastawieni do Amerykanów niż Niemcy. Zawraca też uwagę, że sojusze nie opierają się tylko na słowach, ale na działaniach. Taki obraz ma skłonić prezydenta USA, aby przybliżyć się w kierunku Polski.

Źródło: washingtonexaminer.com

d2g0slp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g0slp
d2g0slp
Więcej tematów