Trwa ładowanie...

Amerykański generał: Rosja straciła już połowę swoich batalionowych grup taktycznych

Jak ocenia emerytowany generał USA Kevin Ryan, Rosja ponosi znaczne straty w Ukrainie. - Przed inwazją państwo-agresor miało około 160 batalionowych grup taktycznych, z których 120-130 poszło na wojnę. Według najnowszych szacunków, Rosjanie stracili około 70-80 z nich - twierdzi amerykański wojskowy.

Amerykański generał: Rosja straciła już połowę swoich batalionowych grup taktycznych na Ukrainie. Fot. daviscenter.fas.harvard.eduAmerykański generał: Rosja straciła już połowę swoich batalionowych grup taktycznych na Ukrainie. Fot. daviscenter.fas.harvard.edu
d2hgeay

Takie wnioski gen. Kevin Ryan wyciągnął po analizie danych z ogólnodostępnych źródeł. Wojskowy podkreśla, że już teraz wygląda to źle, a jeżeli straty są jeszcze większe, to sytuacja rosyjskiej armii jest tak naprawdę dramatyczna.

- Rosja ma tylko 50 proc. batalionowych grup taktycznych, które miała na początku. Poniesione straty siły bojowej w żadnym stopniu nie pokryły się z osiągniętymi założeniami militarnymi bądź logistycznymi. Ponadto agresor nie ma i ochotników, i jednostek do uzupełnienia tych strat - ocenia generał.

d2hgeay

Wojna w Ukrainie. Straty Rosji idą w tysiącach jednostek i uzbrojenia

Gen. Ryan podkreśla, że "zegar tyka przeciwko armii Putina", która każdego dnia traci wojska i jednostki. Jednak sądząc po kolejnych ruchach strategicznych, wydaje się, że nie ma jak uzupełnić tych braków.

Rosja może użyć broni jądrowej podczas wojny w Ukrainie? Jednoznaczna ocena gen. Skrzypczaka

W poniedziałek 18 kwietnia Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w komunikacie swoje statystyki dotyczące strat rosyjskiej armii. Wyliczono, że od początku inwazji na Ukrainę Rosja straciła około 20 600 żołnierzy, a także m.in. 790 czołgów i 2041 bojowych wozów opancerzonych, 381 zestawów artyleryjskich, 167 samolotów i 147 śmigłowców, 155 dronów oraz 67 jednostek środków obrony przeciwlotniczej.

Czytaj także:

d2hgeay

Źródło: 24tv.ua

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2hgeay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2hgeay
Więcej tematów