Trwa ładowanie...
d4ghugt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Amerykański admirał: Korea Północna może użyć broni nuklearnej przeciwko USA

Amerykańskie władze sądzą, że Korea Północna jest w stanie użyć broni nuklearnej przeciwko terytorium kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. USA są gotowe do obrony przeciwko ewentualnym atakom - powiedział wysoki rangą amerykański wojskowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykański admirał: Korea Północna może użyć broni nuklearnej przeciwko USA
(AFP, Fot: Jung Yeon-Je)
d4ghugt

Admirał William Gortney, szef NORAD (Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej), zgodził się z ocenami wywiadu USA, według których Pjongjang dysponuje bronią nuklearną, jest w stanie ją zminiaturyzować i umieścić głowice nuklearne na pocisku rakietowym zdolnym razić terytorium Stanów Zjednoczonych.

W czasie konferencji organizowanej przez Atlantic Council wojskowy przestrzegł, że bardzo trudno przewidzieć zachowanie północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una. Zapewnił, że amerykańskie siły są w każdej chwili gotowe zareagować, gdyby zdecydował się on sięgnąć po broń nuklearną.

Admirał Gortney przekazał, że siły zbrojne USA modernizują system obrony rakietowej, wprowadzając nowe sensory i radary, aby lepiej identyfikować ewentualne zagrożenie.

d4ghugt

Północnokoreańska agencja kosmiczna informowała w ubiegłym miesiącu, że przygotowywany jest start rakiety dalekiego zasięgu, która ma umieścić na orbicie okołoziemskiej sztucznego satelitę. Sugeruje to, że najbardziej odizolowane państwo świata dokonało postępów w programie pocisków balistycznych.

Według Korei Północnej starty rakiet są elementem dozwolonego programu kosmicznego i mają na celu wyniesienie satelitów na orbitę. W przeszłości Pjongjang przeprowadzał próby rakietowe wbrew międzynarodowym ostrzeżeniom i sankcjom.

Amerykańska Agencja Obrony Antybalistycznej w marcu ostrzegała, że Korea Płn. może w tym roku być w stanie wystrzelić międzykontynentalny pocisk balistyczny.

d4ghugt

Podziel się opinią

Share

d4ghugt

d4ghugt
Więcej tematów