Trwa ładowanie...
13-06-2015 15:23

Amerykanie przyznali: hakerzy wykradli dane pracowników wywiadu i armii

Przedstawiciele władz USA przyznali, że sprawcy niedawno dokonanego ataku hakerskiego dotarli do danych osobowych osób zatrudnionych w amerykańskim wywiadzie i armii. Według doniesień mediów ataku dokonali hakerzy z Chin - informuje TVP info.

Amerykanie przyznali: hakerzy wykradli dane pracowników wywiadu i armiiŹródło: WP, fot: Łukasz Szełemej
d2qvl9w

Doniesienia na ten temat pojawiły się w Pentagonie i CIA. Wynika z nich, że sprawcom udało się dotrzeć do formularzy osobowych składanych przez osoby ubiegające się o dostęp do informacji niejawnych. Chodzi np. o to czy w przeszłości miały problemy z alkoholem i narkotykami, czy chorowały psychicznie, były zatrzymane przez policję lub ogłaszały bankructwo. W formularzach podaje się też dane kontaktowe członków rodziny oraz znajomych.

Komunikat na temat skutków cyberataku wystosował Biały Dom. Śledczy doszli do wniosku 8 czerwca, że "jest wysoce prawdopodobne, że mogło dojść do złamania systemów zawierających informacje związane ze sprawdzaniem przeszłości pracowników federalnych – obecnych, byłych i ubiegających się o zatrudnienie" – głosi oświadczenie.

d2qvl9w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qvl9w
Więcej tematów