Trwa ładowanie...
d2o9b43

Ameryka Płd: w oczekiwaniu na cyklon

W poniedziałek dotrze prawdopodobnie do wybrzeży Hondurasu cyklon Chantal, którego mieszkańcy Ameryki Środkowej oczekują z mieszanymi uczuciami: grozi zniszczeniami, ale sprowadza deszcz.

d2o9b43

Dwumiesięczna susza zrujnowała wielu rolników. Prawie 1,5 mln mieszkańców tego regionu ratuje przed głodem spowodowanym przez suszę jedynie pomoc organizacji międzynarodowych i regionalnych.

Ameryka Środkowa jest regionem, w którym na przemian huragany i posucha dramatycznie pogarszają sytuację 16 mln ( na ogólną liczbę 35 mln mieszkańców) ludzi żyjących nieustannie na granicy głodu.

Światowy Program Wyżywienia zakwalifikował ostatnią suszę w Ameryce Środkowej jako najcięższą klęskę od czasu gdy ten region nawiedził w 1998 r. huragan Mitch, który zdewastował dwa najbiedniejsze jego kraje: Hinduras i Nikaraguę.

Stan gotowości antycyklonowej ogłoszono również w zachodniej części Kuby. Cyklon zbliża się z prędkością 43 km na godzinę, a w jego wnętrzu wieją wichry dochodzące do 100 km na godzinę. Z chwilą gdy przekroczą 118 km na godzinę, cyklon stanie się - zgodnie z międzynarodowymi normami - huraganem. (and)

d2o9b43
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o9b43
Więcej tematów