Trwa ładowanie...
georgette mosbacher

Ambasador USA Georgette Mosbacher: Wspólnie bronimy wartości

- Każdego dnia amerykańscy i polscy żołnierze stoją ramię w ramię, gotowi, żeby oddać wzajemnie za siebie życie w obronie wolności i pokoju - powiedziała w piątek ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher. W Poznaniu rozpoczęło działalność wysunięte dowództwo amerykańskiej dywizji piechoty.

Share
Ambasador USA Georgette Mosbacher: Wspólnie bronimy wartości
Źródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d8oef2h

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher wzięła w piątek udział w rozpoczęciu działalności Wysuniętego Stanowiska Dowodzenia Amerykańskiej 1. Dywizji Piechoty. W uroczystości brał udział także minister MON Mariusz Błaszczak.

- Dzisiaj z dumą podnosimy amerykańską flagę, by desygnować Poznań jako lokalizację Wysuniętego Dowództwa 1. Dywizji Piechoty - powiedziała ambasador USA. Przypomniała, że w tym roku obchodzimy stulecie nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi. - Relacje między Polską i Stanami Zjednoczonymi nigdy nie były silniejsze - dodała.

- USA złożyły bardzo mocne, stanowcze zobowiązanie na rzecz polskiego bezpieczeństwa - podkreśliła Mosbacher. Przypomniała, że na mocy porozumień Polska pozyska od USA systemy Patriot, HIMARS, a także prawdopodobnie myśliwce piątej generacji F-35. Dodała, że podpisana przez prezydentów USA i Polski deklaracja obronna, zakładająca zwiększenie obecności Amerykanów w Polsce o tysiąc żołnierzy, sprawi, że ich liczba wzrośnie do 5,5 tysiąca.

d8oef2h

- Kiedy nasi żołnierze przyjeżdżają do Polski, to pozostawiają swoich najbliższych w USA. Są gotowi złożyć najwyższą ofiarę nie dlatego, że Polska ma się stać klientem amerykańskich technologii, ale ponieważ wspólnie bronimy wartości, zasad demokratycznych, a także jesteśmy w gotowości, by wesprzeć NATO, gdy będzie taka potrzeba. Nasza relacja nie jest transakcyjna, nigdy taka nie była, każdego dnia amerykańscy i polscy żołnierze stoją ramię w ramię gotowi, żeby oddać wzajemnie za siebie życie w obronie wolności i by wspierać pokój - powiedziała ambasador USA.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8oef2h

Podziel się opinią

Share
d8oef2h
d8oef2h
Więcej tematów