Trwa ładowanie...
d8ss04s

Ambasador Niemiec: Intencją hitlerowskich Niemiec było zamordowanie Żydów i Polaków

Ambasador Niemiec w Warszawie Rolf Nikel podkreślił w poniedziałkowym wywiadzie, że "intencją hitlerowskich Niemiec było zamordowanie Żydów i Polaków oraz zniszczenie ich kultury. Musimy wziąć za to pełną odpowiedzialność".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rolf Nikel odniósł się m.in. do kwestii rekompensat wojennych
Rolf Nikel odniósł się m.in. do kwestii rekompensat wojennych (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d8ss04s

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" ambasador odniósł się m.in. do kwestii rekompensat wojennych. - Mogę tylko powtórzyć deklarację naszego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela, że sprawa reparacji jest prawnie i politycznie zamknięta. Nie jesteśmy natomiast przeciwni dyskusjom ekspertów w tej sprawie - podkreślił

- Intencją hitlerowskich Niemiec było zamordowanie Żydów i Polaków oraz zniszczenie ich kultury. Musimy wziąć za to pełną odpowiedzialność - tłumaczył w wywiadzie z dziennikiem. - Zbrodnie indywidualnych osób, które nie były Niemcami, tego nie zmieniają.

d8ss04s

Na pytanie o to, czy dojdzie do szczytu Trójkąta Weimarskiego (spotkania trzech państw europejskich: Polski, Niemiec i Francji), powiedział: "Chcemy zdecydowanie zintensyfikować współpracę w ramach Trójkąta. To także jest zapisane w umowie koalicyjnej. Rzeczywiście, nie mieliśmy takiego szczytu od 2011 r. Ale jestem pewien, że się odbędzie".

ZOBACZ TAKŻE: „Polakom było lepiej za Hitlera niż za Merkel”. Narodowcy zorganizowali kontrowersyjny wykład

Jak wskazał, nowo zawartą niemiecką umowę koalicyjną "należy rozumieć jako ofertę dla Polski i dla Francji współdziałania z nami na rzecz zjednoczonej Europy".

d8ss04s

- Będziemy teraz mieli bardzo intensywne i ważne rozmowy z Francją, jak pchnąć do przodu integrację - zaznaczył - Potem inne kraje będą musiały się zdecydować, jak do tej niemiecko-francuskiej inicjatywy się odnieść. Ktokolwiek będzie chciał się do nas przyłączyć, zostanie przyjęty z otwartymi ramionami. Dokąd ten proces nas zaprowadzi, nie wiem - tłumaczy w rozmowie z dziennikiem.

Źródło: polsatnews.pl

d8ss04s

Podziel się opinią

Share

d8ss04s

d8ss04s
Więcej tematów