Trwa ładowanie...
d1gco0s

Alex Jones – wyrzucony z YouTube, Spotify i portalu Facebook

Alex Jones - amerykański prawicowy dziennikarz śledczy został wyrzucony z najpopularniejszych platform internetowych. Znika z YouTube, Spotify, iTunes Store i portalu Facebook.
Share
Alex Jones – wyrzucony z YouTube, Spotify i Facebooka
Alex Jones – wyrzucony z YouTube, Spotify i FacebookaŹródło: Youtube.com
d1gco0s

Alexander Jones jest najbardziej znanym zwolennikiem teorii spiskowych w USA. Dziennikarz wydaje audycję „The Alex Jones Show”, a także jest twórcą stron internetowych takich jak Infowars, NewsWars i PrisonPlanet. Jego materiały zostały usunięte z serwisów takich jak YouTube, Spotify i iTunes. Za powód podaje się propagowanie fałszywych wiadomości i rozpowszechnianie mowy nienawiści.

Alex Jones – wyrzucony z portalu Facebook

Do niedawna Alex Jones był również aktywny na portalu Facebook. Cztery strony prowadzone przez dziennikarza zostały również usunięte za „powtarzające się naruszenie standardów społeczności”. Kilka godzin po blokadzie portalu Facebook, YouTube również zawiesił konto Jonesa na swojej platformie. Mimo wydanego wcześniej 90-dniowego zakazu Alex Jones pojawiał się w filmach na platformie YouTube.

Alex Jones znany jest ze swoich kontrowersyjnych teorii spiskowych. Sam o sobie mówi, że jest libertarianinem i paleokonserwatystą. Uważa m.in. że zamach na World Trade Center został ukartowany przez amerykański rząd, a lądowanie astronautów na Księżycu nie miało miejsca. Jest przedstawicielem ruchu antyszczepionkowców.

d1gco0s

Podziel się opinią

Share
d1gco0s
d1gco0s
Więcej tematów