Trwa ładowanie...
d1l88ug

Alert pogodowy. Silny wiatr i intensywne deszcze z burzami nad Polską

Silne opady deszczu i burze mogą pokrzyżować weekendowe plany. W nocy z soboty na niedzielę zjawiska metrologiczne będą intensywne. Teraz IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla Pomorza i woj. zachodniopomorskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrzeżenie IMGW I stopnia
Ostrzeżenie IMGW I stopnia (pogodynka.pl)
d1l88ug

Ostrzeżenie IMGW I stopnia dla siedmiu powiatów województwa zachodniopomorskiego i sześciu województwa pomorskiego. Nad częścią Polski przejdzie front atmosferyczny z intensywnymi opadami deszczu.

Ostrzeżenia IMGW I stopnia

Ostrożność przed silnym wiatrem muszą zachować mieszkańcy i urlopowicze z Pomorza i woj. zachodniopomorskiego. Pogoda będzie groźna szczególnie na wybrzeżu w Świnoujściu, Słupsku i Gdyni. Wiatr w zachodniopomorskim może osiągnąć nawet 80 km/h, a w woj. pomorskim 90 km/h.

d1l88ug

Na wschodzie i południu alert dalej jest utrzymywany. Będzie burzowo i ulewnie. Wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić również w kujawsko-pomorskim.

Alerty wydano także dla woj. mazowieckiego. Aż do północy utrzymać się tu będą silne opady deszczu.

IMGW ostrzega przed złymi warunkami pogodowymi w woj. podlaskim oraz części województw warmińsko-mazurskiego. Z kolei na całym terenie województw lubelskiego i podkarpackiego obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

d1l88ug

RCB ostrzega przed ulewami

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w sobotę poszerzyło na mapce na Twitterze tereny, w których mogą wystąpić intensywne opady deszczu.

Skutki nawałnic w Polsce

Z powodu fatalnych warunków pogodowych zmarła już jedna osoba. 50-letni mężczyzna utopił się w lokalnej rzece. Strażacy musieli interweniować aż 750 razy. Skutki burz i nawałnic widoczne są w większości województw. Połamane drzewa, uszkodzone budynki pozalewane pomieszczenia i ulice, pouszkadzane samochody to efekt anomalii pogodowych w ostatnich dniach.

d1l88ug

I stopień ostrzeżenia

Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. Należy spodziewać się wtedy utrudnień w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu weekendowych imprez plenerowych.

Zobacz także: https://pogoda.wp.pl/polska

Źródło: IMGW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1l88ug

Podziel się opinią

Share

d1l88ug

d1l88ug
Więcej tematów