Trwa ładowanie...
d2d65p6

Aleksandra Dulkiewicz reaguje na ruch Andrzeja Dudy. "Trudno ukryć rozczarowanie"

Nie było ani weta, ani skierowania sprawy do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę dotyczącą budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jest reakcja Aleksandry Dulkiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandra Dulkiewicz odniosła się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy
Aleksandra Dulkiewicz odniosła się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d2d65p6

Nie takiego ruchu od prezydenta oczekiwały władze Gdańska. Prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę dotyczącą budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Aleksandra Dulkiewicz zwołała konferencję prasową, by odnieść się do ruchu głowy państwa.

- Moja propozycja współpracy samorządu i władz państwowych została całkowicie odrzucona przez rządzących. Trudno ukryć rozczarowanie i oburzenie - zaznaczyła Dulkiewicz.

- Bardzo żałuję, że kwestia przyszłości świętego miejsca dla Polaków, jakim jest Westerplatte, jest rozwiązywana z użyciem siły, a nie w dialogu. To podważa zaufanie do aparatu państwowego. Pewnie należy powiedzieć: do aparatu Prawa i Sprawiedliwości - podkreśliła prezydent Gdańska.

d2d65p6

Zobacz także: Posłowie PO nie oddali hołdu powstańcom? Stanowcza reakcja posłanki PO

Przyznała, że list, który wysłała do Dudy, nie doczekał się odpowiedzi. Zapowiedziała, że będzie rozmawiała z prawnikami. - Postaram się wykorzystać wszystkie środki, by zatrzymać złe prawo.

Zaprosiła wszystkich 1 września do Gdańska. Przypomnijmy, że plan miasta na obchody wywołał spore kontrowersje.

Na koniec Dulkiewicz zwróciła uwagę, że nie widziała ani jednego przedstawiciela PiS na czwartkowych uroczystościach w Gdańsku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2d65p6

Podziel się opinią

Share

d2d65p6

d2d65p6
Więcej tematów