Trwa ładowanie...
d2vrwr9

Aleksandr Łukaszenka zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa

Z polecenie Aleksandra Łukaszenki zebrała się Rada Bezpieczeństwa. Posiedzenie rady ma związek ze sprawą zatrzymania na terenie Białorusi rosyjskich najemników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandr Łukaszenka zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa
Aleksandr Łukaszenka zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa (president.gov.by, Fot: Spencer Platt)
d2vrwr9

Białoruska agencja BiełTA poinformowała że zatrzymani na terenie Białorusi bojownicy to członkowie rosyjskiej Grupy Wagnera, który przeniknęli na terytorium kraju, by zdestabilizować sytuację przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

Białoruś. Zatrzymani bojownicy

W nocy z 28 na 29 lipca pod Mińskiem zatrzymano grupę 32 bojowników, a jeszcze jednego zatrzymano na południu kraju. Według BiełTA 33 zatrzymani mężczyźni to obywatele Rosji, należący do Grupy Wagnera, która łącznie przerzuciła na terytorium Białorusi 200 bojowników.

d2vrwr9

Celem akcji bojowników zdaniem struktur bezpieczeństwa państwa miało być zdestabilizowanie sytuacji politycznej na Białorusi przed wyborami, które odbędą się 9 sierpnia.

BiełTA powołuje się na wypowiedzi pracowników sanatorium, w którym mieli zatrzymać się mężczyźni. Ich zdaniem wyróżniało ich dziwne, jak na turystów, zachowanie i ubiór. Mieli nie spożywać alkoholu i dokonywać rekonesansu otoczenia.

PiS dostrzegł problem kopalń. Balcerowicz komentuje plan Sasina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vrwr9

Podziel się opinią

Share
d2vrwr9
d2vrwr9
Więcej tematów