Trwa ładowanie...
d27ncp1
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Aleksander Łukaszenka zdymisjonował premiera, szefa banków i ministrów

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zdymisjonował premiera Michaiła Miasnikowicza. Nowym premierem został dotychczasowy szef prezydenckiej administracji Andrej Kabiakou.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Łukaszenka
Aleksander Łukaszenka (AFP)
d27ncp1

Nowy premier urodził się w Rosji. Przeczy to tezie niektórych komentatorów, że Łukaszenka w ostatnim okresie zaczął preferować na najważniejszych stanowiskach państwowych rodowitych Białorusinów.

Prezydent mianował ponadto szereg nowych ministrów, między innymi gospodarki, przemysłu, edukacji i podatków. Wicepremierami zostali Wasilij Matiuszewski, Uładzimir Siemaszka i Natalia Kaczanowa.

Administracją prezydenta kierować będzie Alaksandr Kosinc, dotychczasowy gubernator obwodu witebskiego.

d27ncp1

Prezydent Łukaszenka zwolnił też szefa Narodowego Banku Białorusi. Powołał na to stanowisko Pawła Kałłaura - dotychczasowego dyrektora jednego z banków komercyjnych. W latach 1999-2010 był on wiceszefem Banku Narodowego.

Zmiany nie są zaskoczeniem, ponieważ Łukaszenka zapowiadał podjęcie szeregu ważnych decyzji kadrowych do końca roku.

Zobacz również wideo: Łukaszenka za dialogiem między Kijowem a Moskwą

d27ncp1

Podziel się opinią

Share

d27ncp1

d27ncp1
Więcej tematów