Trwa ładowanie...
d19imvo
RMF FM

Aleksander Kwaśniewski: politycy PiS uważają, że są panami

• Aleksander Kwaśniewski w RMF FM: paraliż TK ma pozwolić na działania, które będą poza prawem
• "PiS nie przyjmuje żadnych argumentów"
• "Mamy w Polsce pełzający kryzys"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Kwaśniewski
Aleksander Kwaśniewski (WP.PL)
d19imvo

- PiS chce mieć władzę, uważają, że mają rację, nie przyjmują żadnych argumentów, uważają, że są lepszymi Polakami. To rozmowa pana z chamem. Rządzący uważają, że są panami, więc wszystko, co te chamy opowiadają, jest bez sensu, a jak chamy podnoszą łeb, to tym gorzej dla nich - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Jego zdaniem, paraliż Trybunału Konstytucyjnego ma pozwolić na działania, które będą poza prawem i nie będą kwestionowane. - Brak wrażliwości, gdy chodzi o inne stanowiska, jest dowodem arogancji politycznej, która zwróci się przeciwko rządzącym. Dzielenie społeczeństwa, obrażanie go i brak komunikacji powoduje konflikt. Mam nadzieję, że nie będzie brutalny - zaznacza były prezydent.

Kwaśniewski stwierdza również, że wszystko jest dowodzone przez człowieka, który nie ponosi odpowiedzialności konstytucyjnej.

d19imvo

Zdaniem gościa RMF FM, mamy w Polsce "pełzający kryzys". - Kryzys może dopełznąć do wielkiego protestu, który spowoduje, że będziemy organizować za rok, dwa lub trzy kolejny okrągły stół. Obawiam się, że obecna władza tego nie odczuwa, bo słabo znają świat, nie rozumieją Europy i nie znają języków - mówi Aleksander Kwaśniewski.

Kwaśniewski skrytykował też Andrzeja Dudę. - Prezydent nie pokazał ani jednym krokiem, że jest człowiekiem, który potrafi szukać porozumienia ponad podziałami - powiedział. Zdaniem byłego prezydenta Duda powinien wypełniać rolę, która jest zapisana w konstytucji, a tego nie robi.

d19imvo

Podziel się opinią

Share

d19imvo

d19imvo
Więcej tematów