Trwa ładowanie...
d1frkss

Aleksander Kwaśniewski o decyzji ETPC: nie zamierzam niczego podważać

Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie chciał szerzej komentować sprawy odrzucenia przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu odwołania polskiego rządu od wyroku. - Przyjąłem zasadę, że werdykty trzeba szanować, nie zamierzam niczego podważać - powiedział w rozmowie z WP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Kwaśniewski
Aleksander Kwaśniewski (PAP, Fot: Marcin Obara)
d1frkss

Pytany, czy jest to definitywna porażka Polski, Kwaśniewski mówi jedynie: - Byłem przygotowany na taką decyzję. Nie jest to dla mnie żadna niespodzianka, odwołania z reguły tak są rozpatrywane. Niczego więcej nie powiem.

Dodał, że nie planuje w najbliższym czasie konferencji z udziałem byłego premiera Leszka Millera nt. wyroku ws. więzień CIA.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu na swoich stronach internetowych poinformował, że odrzucił odwołanie polskiego rządu od wyroku uznającego, że Polska naruszyła konwencję praw człowieka ws. więzień CIA.

d1frkss

W lipcu 2014 r. ETPC uwzględnił skargi złożone przez Palestyńczyka Abu Zubajdę i Saudyjczyka Abd al-Rahima al-Nashiriego na Polskę. Obaj twierdzili, że w latach 2002-2003 zostali osadzeniu w tajnym więzieniu CIA w Polsce, gdzie byli torturowani. W październiku 2014 r. rząd odwołał się od wyroku Trybunału, który uznał, że Polska naruszyła konwencję praw człowieka.

Agnieszka Niesłuchowska, Wirtualna Polska

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski: CIA miało w Polsce plany, za które nie płaci się przelewem

d1frkss

Podziel się opinią

Share
d1frkss
d1frkss
Więcej tematów