Trwa ładowanie...
d1ky9q2
Aleksander Doba dla WP: nie miałem ani jednej chwili zwątpienia

Aleksander Doba dla WP: nie miałem ani jednej chwili zwątpienia

Słynny podróżnik Aleksander Doba, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk, kilka dni temu został wybrany Podróżnikiem Roku magazynu "National Geographic". W ekskluzywnym wywiadzie dla Wirtualnej Polski opowiedział o swojej przygodzie życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ky9q2

Podróż przez ocean Aleksander Doba odbył na przełomie 2013/2014 r. Podróżnik przepłynął Atlantyk w najszerszym miejscu. Wyprawa rozpoczęła się 5 października 2013 r. w Lizbonie, a zakończyła 19 kwietnia 2014 r. w New Smyrna Beach na Florydzie. Doba, wówczas 67-letni, został pierwszym człowiekiem w historii, który przepłynął kajakiem z Europy do Ameryki Północnej.

11 lutego Aleksander Doba został wybrany przez czytelników "National Geographic" Podróżnikiem Roku. W plebiscycie oddano ponad pół miliona głosów. Polak został wybrany spośród dziesięciu kandydatów. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Ueli Steck, pierwszy człowiek w historii, który zdobył samotnie południową ścianę Annapurny - najbardziej śmiercionośnego z ośmiotysięczników, Tommy Caldwell, który dokonał pierwszego przejścia wielkiego trawersu szczytów masywu Cerro Fitz Roy w Patagonii i Wasfia Nazreen, alpinistka i aktywistka, której misją jest zostanie pierwszą kobietą z Bangladeszu z Koroną Ziemi.

Jeszcze raz gratulujemy i jesteśmy szczególnie dumni ze zwycięstwa Aleksandra Doby, który był bohaterem reklamy WP w 2014 r.

Reporter: Łukasz Szełemej Zdjęcia: Łukasz Szełemej Producent: Dominika Płońska

d1ky9q2

Podziel się opinią

Share
d1ky9q2
d1ky9q2
Więcej tematów