ycipk-3f77b7

Alarmy bombowe w szkołach. Sellin sugeruje

- Jakaś część strajkujących nauczycieli czy liderów związkowych sygnalizowała, że jest zainteresowana tym, by nie doszło do egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalistów, żeby nie udały się matury - mówił w Radiu Zet Jarosław Sellin, komentując alarmy bombowe w szkołach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alarm bombowy w Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie
Alarm bombowy w Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie (East News)
ycipk-3f77b7

Beata Lubecka pytała Jarosława Sellina o słowa małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak. W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl skomentowała alarmy bombowe w szkołach w czasie matur.

- To metody, które stosują tylko terroryści. Czy jest jeszcze jakaś granica w walce o władzę? - mówiła Nowak. Dodała także, że "to kolejne potwierdzenie, że trwające od 8 kwietnia akcje strajkowe w szkołach były elementem nie pierwszym konsekwentnie realizowanego planu destabilizacji państwa polskiego".

Sellin stwierdził, że nie wie, jaki był kontekst tej wypowiedzi, ale nie łączyłby tych rzeczy.

ycipk-3f77b7

- Ale faktem jest, że była bardzo nieprzyjemna sytuacja, jeśli chodzi o takie dziwne oczekiwanie części, mam nadzieję, mniejszościowej środowiska strajkującego nauczycielskiego, a zwłaszcza liderów związkowych, żeby się te egzaminy nie udały. To oczekiwanie, nawet to straszenie było, że może tak być, przecież Broniarz tak mówił, potem się wycofywał, potem przepraszał, potem znowu to samo mówił. Więc ten element niestety był w tej grze, w tym sporze, kompletnie niepotrzebnym sporze między nauczycielami a rządem - powiedział gość Radia Zet.

Strajk nauczycieli i alarmy bombowe. Jest trop

ycipk-3f77b7

Przypomnijmy, że strajk nauczycieli zaczął się 8 kwietnia. 27 kwietnia został zawieszony. - Panie Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na pana rozwiązanie tego problemu - mówił wtedy Broniarz. Podkreślił, że to nie koniec.

Od poniedziałku natomiast dyrektorzy szkół, w których odbywa się egzamin maturalny, otrzymują niepokojące e-maile. Autorów tych pism poszukuje policja. Na razie bezskutecznie. Okazuje się, że sprawcami zamieszania mogą być użytkownicy jednego z forów internetowych, którzy za cel obrali sobie nie maturzystów, lecz policjantów.

"Zdesperowany uczeń zbudował zasobnik z gazem bojowym fosgen. O godzinie 11 nastąpi detonacja. Bomba jest ukryta w sali, w której zdający piszą egzamin. Ratujcie się, będą ofiary” - takie e-maile, jak wynika z informacji "Gazety Wyborczej" otrzymali w nocy z niedzieli na poniedziałek dyrektorzy wielu szkół w Polsce.

Zobacz także: #15LatRazem. Foodtruck WP w Holandii

ycipk-3f77b7

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3f77b7

ycipk-3f77b7
ycipk-3f77b7