Trwa ładowanie...

Doniesienia z Niemiec. "Domy oznaczone gwiazdą Dawida"

Liczba antysemickich przestępstw i aktów przemocy jest od lat bardzo wysoka, ale to, czego teraz doświadczamy, jest punktem zwrotnym - stwierdził Thomas Haldenwang, szef Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, w rozmowie z tygodnikiem "Spiegel".

Ludzie zbierają się, aby protestować przeciwko operacji Powódź w Al-Aksa rozpoczętej przez Brygady Izz ad-Din al-Kassam,Ludzie zbierają się, aby protestować przeciwko operacji Powódź w Al-Aksa rozpoczętej przez Brygady Izz ad-Din al-Kassam,Źródło: East News, fot: AA/ABACA
d1xwhvp
d1xwhvp

- Od 7 października (dzień ataku Hamasu na Izrael - przyp. red.) w Niemczech odnotowano już około 1800 przestępstw, związanych z atakami terrorystycznymi przeciwko Izraelowi, co jest niezwykle wysoką liczbą - powiedział Haldenwang. - Obawiam się, że ta nowa fala antysemityzmu będzie nas niepokoić jeszcze przez długi czas - dodał.

Szef Urzędu Ochrony Konstytucji podkreślił, że trzeba liczyć się z możliwością ukierunkowanej przemocy wobec Żydów. - Zadaniem policji i Urzędu Ochrony Konstytucji jest intensywne zbadanie, czy islamiści lub inni ekstremiści nie planują ewentualnych przestępstw, zwłaszcza jeśli wojna w Izraelu i Strefie Gazy nasili się - stwierdził.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Izrael odpalił Iron Beam. Najskuteczniejsza broń na świecie w akcji

"Sygnał alarmowy"

- Naszą wielką obawę budzi to, że w miarę trwania wojny w Strefie Gazy pojawią się niepokojące obrazy. I że doprowadzi to do dalszej radykalizacji także tutaj, w Niemczech - powiedział Haldenwang.

d1xwhvp

Jak dotąd wiele propalestyńskich demonstracji miało pokojowy charakter. - Ale były też protesty gloryfikujące okrucieństwa Hamasu. Szokujące jest to, że rozdawano słodycze z radości z powodu terroru. Niektóre żydowskie domy zostały oznaczone gwiazdą Dawida - przypomniał.

Zdaniem szefa Urzędu Ochrony Konstytucji "wszystko to jest sygnałem alarmowym, że sytuacja może ulec dalszemu pogorszeniu. - Taka nienawiść do Żydów na niemieckich ulicach jest nie do zniesienia. Przypomina to najgorsze czasy w historii Niemiec - dodał Haldenwang.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1xwhvp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1xwhvp
Więcej tematów