Trwa ładowanie...
d368y5f

Al-Qaeda grozi Niemcom i Wielkiej Brytanii

Według niemieckiego tygodnika Focus, Niemcom i Wielkiej Brytanii grozi w najbliższym czasie fala ataków terrorystycznych. Tygodnik powołał się na ostrzeżenie, jakie niedawno wywiad amerykański CIA przekazał Federalnemu Urzędowi Kryminalnemu w Wiesbaden.

Share
d368y5f

Amerykański wywiad podsłuchał w Pakistanie rozmowę dwóch członków organizacji terrorystycznej al-Qaeda z arabskimi kolegami. W rozmowie poinformowali ich, że wkrótce można będzie spodziewać się dobrych wiadomości o eksplozjach w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

W ocenie niemieckiego urzędu kryminalnego, ostrzeżenie CIA jest jednak niejasne, gdyż nie wymienia możliwych celów, ani czasu lub metody zamachów.

Mimo to, eksperci od bezpieczeństwa wewnętrznego wskazali, że w Niemczech wciąż istnieje zagrożenie ze strony zakonspirowanych, tak zwanych uśpionych terrorystów islamskich, mieszkających w Niemczech, a przeszkolonych w obozach Osamy bin Ladena.

To nie przypadek- oceniają eksperci - że trzech zamachowców-samobójców z Nowego Jorku i Waszyngtonu studiowało w Hamburgu.

Od 11 września w Urzędzie Kryminalnym działa 600-osobowa grupa dochodzeniowa, która sprawdza wszystkie informacje, mogące mieć związek z zamachami w Stanach Zjednoczonych. (and)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d368y5f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d368y5f
d368y5f
Więcej tematów