Trwa ładowanie...
24-03-2014 00:47

Al-Kaida celuje w królową Wielkiej Brytanii

Internetowy periodyk Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego wzywa wracających z Syrii brytyjskich dżihadystów do zamachów na imprezy sportowe w Wielkiej Brytanii. Angielskojęzyczna publikacja "Inspire" wymienia między innymi wyścigi konne Derby w Epsom pod Londynem, których regularnym gościem jest królowa Elżbieta II.

Al-Kaida celuje w królową Wielkiej BrytaniiŹródło: PAP/EPA, fot: Facundo Arrizabalaga
d45cyn2
d45cyn2

"Inspire" zachęca zarówno do zamachów samobójczych, jak i podkładania zdalnie odpalanych ładunków wszędzie tam, gdzie mogą spowodować maksymalne straty w ludziach. Obok półfinałów Pucharu Anglii na Wembley 12 i 13 kwietnia oraz finału 17 maja, "Inspire" wymienia serie wyścigów konnych - wiosną w Cheltenham i jesienią w Epsom.Najnowszy numer pisma al-Kaidy pojawił się jednak w sieci dzień po zakończeniu sezonu wyścigowego w Cheltenham.

Artykuł w "Inspire" sugeruje też możliwość zamachów podczas turnieju tenisowego na Wimbledonie i latem w rejonie Dordogne we Francji, szczególnie popularnym wśród spędzających tam wakacje Brytyjczyków. Jak żartuje - za jednym zamachem można tam trafić dwie nacje "krzyżowców".

Scotland Yard przyznaje, że bardzo poważnie traktuje te wskazówki i obserwuje poczynania około 250 brytyjskich muzułmanów, którzy wrócili do kraju z Syrii. Jak się ocenia, 400 walczy tam nadal.

d45cyn2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45cyn2
Więcej tematów