Trwa ładowanie...

Al Chamenei krytykuje film Clinta Eastwooda. Powód? "Antymuzułmańskie treści"

Duchowo-polityczny przywódca Iranu ajatollah Sajed Mohammad Ali Chamenei skrytykował wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda film "Snajper", uznając, że nawołuje on do przemocy wobec muzułmanów. Wypowiedź Chameneiego cytuje dziennik "Iran Farsi".

Share
Al Chamenei krytykuje film Clinta Eastwooda. Powód? "Antymuzułmańskie treści"
Źródło: AFP
dxq26nx

Na łamach gazety ajatollah przyznał, że mimo iż filmu nie oglądał, to jednak oparł swą ocenę na komentarzach osób znających fabułę "Snajpera".

- Wyprodukowany przez Hollywood film "Snajper" zachęca chrześcijan i młodych niemuzułmanów do prześladowania i obrażania wyznawców islamu - ocenił Chamenei, dodając, że jego współwyznawcy nie są bezpieczni w państwach Zachodu.

dxq26nx

W artykule podkreślono, że wypowiedź irańskiego przywódcy duchowo-politycznego pochodzi sprzed trzech tygodni. Nie wyjaśniono, dlaczego dopiero teraz ją opublikowano.

Historia amerykańskiego strzelca

Wyreżyserowany przez Eastwooda "Snajper" opowiada historię życia i służby wojskowej Chrisa Kyle'a, który uznawany jest za najlepszego strzelca wyborowego w historii amerykańskich wojsk. Służył on w Iraku, za co otrzymał kilka odznaczeń. Amerykanin miał na swym koncie 160 potwierdzonych zlikwidowanych celów, jednak nieoficjalnie źródła podają, że liczba ta może sięgać 255. Film powstał na podstawie jego autobiografii.

"Snajper" nominowany jest do Oscara m.in. w kategorii najlepszy film, a grający tytułową rolę Bradley Cooper ubiega się o nagrodę dla najlepszego aktora.

Zobacz również wideo: Inne oblicze Iranu

dxq26nx

Podziel się opinią

Share
dxq26nx
dxq26nx
Więcej tematów