Trwa ładowanie...
d2xu93i
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Al Chamenei krytykuje film Clinta Eastwooda. Powód? "Antymuzułmańskie treści"

Duchowo-polityczny przywódca Iranu ajatollah Sajed Mohammad Ali Chamenei skrytykował wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda film "Snajper", uznając, że nawołuje on do przemocy wobec muzułmanów. Wypowiedź Chameneiego cytuje dziennik "Iran Farsi".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Al Chamenei krytykuje film Clinta Eastwooda. Powód? "Antymuzułmańskie treści"
(AFP)
d2xu93i

Na łamach gazety ajatollah przyznał, że mimo iż filmu nie oglądał, to jednak oparł swą ocenę na komentarzach osób znających fabułę "Snajpera".

- Wyprodukowany przez Hollywood film "Snajper" zachęca chrześcijan i młodych niemuzułmanów do prześladowania i obrażania wyznawców islamu - ocenił Chamenei, dodając, że jego współwyznawcy nie są bezpieczni w państwach Zachodu.

W artykule podkreślono, że wypowiedź irańskiego przywódcy duchowo-politycznego pochodzi sprzed trzech tygodni. Nie wyjaśniono, dlaczego dopiero teraz ją opublikowano.

d2xu93i

Historia amerykańskiego strzelca

Wyreżyserowany przez Eastwooda "Snajper" opowiada historię życia i służby wojskowej Chrisa Kyle'a, który uznawany jest za najlepszego strzelca wyborowego w historii amerykańskich wojsk. Służył on w Iraku, za co otrzymał kilka odznaczeń. Amerykanin miał na swym koncie 160 potwierdzonych zlikwidowanych celów, jednak nieoficjalnie źródła podają, że liczba ta może sięgać 255. Film powstał na podstawie jego autobiografii.

"Snajper" nominowany jest do Oscara m.in. w kategorii najlepszy film, a grający tytułową rolę Bradley Cooper ubiega się o nagrodę dla najlepszego aktora.

Zobacz również wideo: Inne oblicze Iranu

d2xu93i

Podziel się opinią

Share

d2xu93i

d2xu93i
Więcej tematów