Trwa ładowanie...
d6efdwj

Akt oskarżenia ws. śmiertelnego potrącenia dwóch kobiet w Kielcach

Gotowy jest akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego potrącenia dwóch starszych kobiet, do którego doszło w czerwcu w Kielcach. O spowodowanie wypadku prokuratura oskarżyła 34-letniego kierowcę, a jego o 3 lata starszego kolegę - o utrudnianie śledztwa.
Share
Akt oskarżenia ws. śmiertelnego potrącenia dwóch kobiet w Kielcach
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d6efdwj

Do wypadku doszło na początku czerwca przy ul. Chrobrego w Kielcach. Dwie starsze kobiety zostały potrącone przez samochód marki BMW, kiedy szły chodnikiem. Obie zginęły na miejscu. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia. Spalony samochód policja odnalazła dwa kilometry dalej.

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Rafał Orłowski, kierowca BMW został oskarżony o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. W wyniku czego stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w idące po chodniku dwie kobiety, po czym odjechał z miejsca wypadku.

Drugiego z mężczyzn prokuratura oskarżyła o utrudnianie śledztwa. Ukrył on sprawcę wypadku, co uniemożliwiło pobranie od niego próbek do badań na zawartość alkoholu i narkotyków we krwi.

Obydwaj przyznali się do winy. Kierowca BMW twierdził podczas przesłuchań, że nie pamięta tego, co się zdarzyło.

Sprawcy wypadku grozi do 12 lat więzienia, drugiemu z oskarżonych - do 5 lat.

d6efdwj

Podziel się opinią

Share
d6efdwj
d6efdwj
Więcej tematów