Trwa ładowanie...

Akcja "Znicz" na Dolnym Śląsku to nie tylko bezpieczeństwo na drogach

Dolnośląscy policjanci akcję „Znicz 2014” rozpoczęli już tydzień przed 1 listopada. Funkcjonariusze, jak co roku, przypominają o bezpieczeństwie na drogach na przełomie października i listopada.

Akcja "Znicz" na Dolnym Śląsku to nie tylko bezpieczeństwo na drogachŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d25hiz0
d25hiz0

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpoczęła się na drogach Dolnego Śląska już tydzień przed uroczystością Wszystkich Świętych. W związku ze wzmożonym ruchem policjanci prowadzą prewencyjne działania mające na celu eliminację negatywnych zachowań na drogach.

Podkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu informuje, że w ramach akcji „Znicz 2014”, dolnośląscy policjanci będą sprawdzać przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast, stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewozu dzieci, stan trzeźwości kierowców, stan techniczny aut, właściwe używanie świateł zewnętrznych oraz stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku po drogach poza obszarem zabudowanym.

Ponadto, funkcjonariuszy policji będzie można spotkać przy cmentarzach – obejmą kontrolą miejsca, w których nastąpiła zmiana organizacji ruchu drogowego. Poza policjantami „drogówki”, nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich czuwać będą funkcjonariusze pionu prewencji oraz kryminalnego. Wzmożone patrole pojawią się w okolicach nekropolii oraz na dworcach kolejowych i autobusowych.

d25hiz0

Podkom. Rynkiewicz przypomina, by podczas odwiedzania cmentarzy samemu zadbać o własne bezpieczeństwo. - Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, pieniędzy, kluczy czy przedmiotów wartościowych w reklamówkach, w otwartych dużych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze – należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni odzieży. Korzystając ze środków komunikacji miejskiej torebkę miejmy zawsze przed sobą lub trzymajmy ją w dłoni – dodaje policjant.

Wrocławscy policjanci radzą także uważać przy wsiadaniu lub wysiadaniu z pojazdów komunikacji zbiorowej, gdyż często w tłoku pojawiają się kieszonkowcy.

W samym tylko Wrocławiu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uruchomiło dziewięć dodatkowych linii tramwajowych oraz pięć autobusowych, by w miarę komfortowo i na czas mieszkańcy miasta mogli dojechać na groby swoich bliskich. Ponadto, wiele linii autobusowych zmieniło swoje trasy, by usprawnić komunikację wokół cmentarzy. Wszystkie informacje o kursach dodatkowych linii można znaleźć na stronie internetowej.

Zobacz mapy dojazdowe na cmentarze we Wrocławiu:

(fot. WP.PL / Alicja Czerniawska)
Źródło: (fot. WP.PL / Alicja Czerniawska)
(fot. WP.PL / Alicja Czerniawska)
Źródło: (fot. WP.PL / Alicja Czerniawska)
(fot. WP.PL / Alicja Czerniawska)
Źródło: (fot. WP.PL / Alicja Czerniawska)
d25hiz0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25hiz0
Więcej tematów