Trwa ładowanie...
d2qmx3s

Akcja Znicz 2019. Pierwsze podsumowanie. Policja wystosowała apel

Na drogach w całej Polsce trwa Akcja Znicz. Pierwsze podsumowania? Do piątku do godz. 18 doszło do 126 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 166 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali też 155 nietrzeźwych kierowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja Znicz 2019 prowadzona jest od czwartku do niedzieli
Akcja Znicz 2019 prowadzona jest od czwartku do niedzieli (Agencja Gazeta, Fot: Roman Bosiacki)
d2qmx3s

Piątek był drugim dniem, w którym na drogach w całym kraju prowadzona była Akcja Znicz. Wzmożone działania służb potrwają do niedzielnego wieczoru. Bierze w nich udział około pięciu tysięcy policjantów drogówki wspieranych przez funkcjonariuszy innych specjalności oraz Żandarmerię Wojskową. Funkcjonariusze działają przede wszystkim w okolicach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich.

Priorytetem tegorocznej Akcji Znicz jest taka regulacja ruchu, aby pojazdy przemieszczały się płynniej. - Drugim naszym zadaniem będzie reagowanie w szczególności na tych, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego, czyli na te najbardziej agresywne wykroczenia - wskazał w rozmowie z PAP podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Policjanci mają również sprawdzać stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Szczególną uwagę zwracają na trzeźwość kierowców.

Zobacz: Wypadek na Bielanach. Morawiecki rozmawiał z ministrami. Dworczyk zdradza szczegóły

I tak, pierwszego dnia Akcji Znicz, czyli 31 października, odnotowano 75 wypadków, w których 4 osoby straciły życie, a 92 osoby zostały ranne. Dla porównania: rok temu w ostatnim dniu października w 128 wypadkach zginęło 13 osób, a 135 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wówczas 261 nietrzeźwych kierowców.

d2qmx3s

W piątek do godz. 18 doszło do 51 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 74 zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 155 nietrzeźwych kierowców.

Najbardziej tragiczny wypadek miał miejsce w Starej Kiszewie w Pomorskiem. Nie żyje 17-latek, który z dwoma pijanymi kolegami jechał osobowym volkswagenem. Auto dachowało i przygniotło jednego z nastolatków.

Akcja Znicz 2019 na cmentarzach. Policja apeluje

- Akcja Znicz to nie tylko bezpieczeństwo na drogach, ale też na cmentarzach - podkreślił rzecznik KPP Dawid Marciniak. - Kradzieże torebek, saszetek, portfeli, telefonów - te sytuacje niestety mają miejsce na cmentarzach. Zwracamy na to uwagę, abyście państwo mogli czuć się bezpiecznie. Ale też apelujemy o rozsądek - dodał.

Mateusz Morawiecki do Polaków. Specjalny spot

O roztropność na drogach zaapelował do Polaków w specjalnym spocie premier Mateusz Morawiecki. - To taki szczególny czas, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo, bardzo cenne jest nasze życie. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy wsiadać za kierownicę (...) Nie tolerujemy groźnej brawury - mówił.

d2qmx3s

Źródło: polskieradio24.pl, pap.pl, WP

d2qmx3s

Podziel się opinią

Share
d2qmx3s
d2qmx3s
Więcej tematów