Trwa ładowanie...
d1d6uo4

Akcja "Ratuj życie" już w niedzielę w Zabrzu!

W najbliższą niedzielę w szpitalu miejskim w Zabrzu będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i oddać krew. Wszystko to w ramach akcji "Ratujemy życie".
Share
Akcja "Ratuj życie" już w niedzielę w Zabrzu!
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d1d6uo4

W niedzielę, 12 października, przed szpitalem miejskim w Zabrzu przy ulicy Zamkowej 4, zaparkuje ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W godzinach od 11:00 do 15:00 będzie można tam oddać krew lub wpisać się do rejestru potencjalnych dawców szpiku. Aby to zrobić wystarczy oddać 12 mililitrów krwi i porozmawiać z lekarzem.

O zapotrzebowaniu na krew lekarze mówią od początku lipca. Przez wakacje w większości zużyte zostały zapasy gromadzone przez RCKiK, dlatego bardzo ważne jest ich bieżące uzupełnianie.

Lekarze apelują o branie udziału w tego typu akcjach organizowanych przy szpitalach. Im więcej osób wpisze się do rejestru, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się komuś uratować życie. Niektórzy pacjenci mają bardzo małe szanse na znalezienie dawcy - jedną do kilkuset tysięcy. Wszystko zależy od rzadkości posiadanego fenotypu.

d1d6uo4

Podziel się opinią

Share
d1d6uo4
d1d6uo4
Więcej tematów