Trwa ładowanie...
d2ob1dg

Akcja "Ratuj życie" już w niedzielę w Zabrzu!

W najbliższą niedzielę w szpitalu miejskim w Zabrzu będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i oddać krew. Wszystko to w ramach akcji "Ratujemy życie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja "Ratuj życie" już w niedzielę w Zabrzu!
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d2ob1dg

W niedzielę, 12 października, przed szpitalem miejskim w Zabrzu przy ulicy Zamkowej 4, zaparkuje ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W godzinach od 11:00 do 15:00 będzie można tam oddać krew lub wpisać się do rejestru potencjalnych dawców szpiku. Aby to zrobić wystarczy oddać 12 mililitrów krwi i porozmawiać z lekarzem.

O zapotrzebowaniu na krew lekarze mówią od początku lipca. Przez wakacje w większości zużyte zostały zapasy gromadzone przez RCKiK, dlatego bardzo ważne jest ich bieżące uzupełnianie.

Lekarze apelują o branie udziału w tego typu akcjach organizowanych przy szpitalach. Im więcej osób wpisze się do rejestru, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się komuś uratować życie. Niektórzy pacjenci mają bardzo małe szanse na znalezienie dawcy - jedną do kilkuset tysięcy. Wszystko zależy od rzadkości posiadanego fenotypu.

d2ob1dg

Podziel się opinią

Share

d2ob1dg

d2ob1dg
Więcej tematów