Trwa ładowanie...

Akcja policji w Brighton. Ewakuacja hotelu i centrum konferencyjnego

Setki gości największego hotelu w Brighton było zmuszonych do ewakuacji w związku z informacją o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego. Policja i odpowiednie służby zostały wysłane na miejsce w celu przeszukania całego budynku.

Akcja policji w Brighton. Ewakuacja hotelu i centrum konferencyjnegoŹródło: Twitter, fot: b/d
d358o88
d358o88

Oprócz hotelu, ewakuowano również pobliski budynek centrum konferencyjnego, gdzie akurat odbywał się kongres związku handlowego.

Nieznany sprawca zadzwonił do hotelu i poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego. Miejscowi funkcjonariusze i wyspecjalizowane w tego typu przypadkach jednostki przeczesały teren - nie znaleziono żadnych materiałów.

Goście hotelowi wrócili do swoich pokojów po około pięciu godzinach. - Nie znaleziono żadnego podejrzanego przedmiotu. Około godz. 21 pozwolono gościom Grand Hotelu na powrót do budynku. Wznowiono również ruch pobliskich ulic - poinformował rzecznik prasowy lokalnej policji.

Grand Hotel w Brighton zapisał się w historii, jako obiekt ataku wymierzonego w premier Margaret Thatcher. W 1984 roku budynek został zaatakowany przez IRA podczas konferencji partii konserwatywnej - wówczas zginęło pięć osób.

d358o88
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d358o88
Więcej tematów