Trwa ładowanie...
d2blwrw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Akcja policji w Belgii. Pięć osób zatrzymanych podczas operacji antyterrorystycznej

Pięć osób zatrzymano w stolicy Belgii Brukseli i Liege, na wschodzie kraju, podczas kolejnych operacji antyterrorystycznych. Liczba zatrzymanych od niedzieli wieczorem wzrosła do 21 - poinformowała prokuratura federalna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja policji w Belgii. Pięć osób zatrzymanych podczas operacji antyterrorystycznej
(PAP/EPA, Fot: PAP/EPA)
d2blwrw

Operacje odbyły się w czasie, gdy w Brukseli obowiązuje najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego.

Prokuratura wyjaśniła, że w związku z akcją policji w poniedziałek rano przeszukano pięć kolejnych mieszkań w regionie stołecznym Brukseli i dwa w Liege. - Podczas tych przeszukań pięć osób zostało zatrzymanych - dodano w oświadczeniu.

Operacja antyterrorystyczna w Belgii. Zatrzymano Salaha Abdeslama?

d2blwrw

W niedzielę podczas operacji policyjnej w Brukseli i Charleroi, na południe od stolicy, zatrzymano 16 osób. W jednym z mieszkań znaleziono 26 tys. euro. Wszystkie zarekwirowane rzeczy są obecnie badane - podała prokuratura.

W poniedziałek trwają przesłuchania wszystkich 21 zatrzymanych.

Prokuratura nie podała, czy wśród nich jest Salah Abdeslam, główny podejrzany o zamachy w ParyżuParyżu, którego od 10 dni szuka belgijska i francuska policja.

Podczas niedzielnych przeszukań nie znaleziono broni palnej ani materiałów wybuchowych.

d2blwrw

Podziel się opinią

Share

d2blwrw

d2blwrw
Więcej tematów