Trwa ładowanie...

Akcja Demokracja pozwana. Przez portal zrzutka.pl

Zarząd portalu zrzutka.pl pozwał Akcję Demokracja do sądu o ochronę dóbr osobistych. Chodzi o zbiórkę na Straż Narodową.

Share
Akcja Demokracja pozwana. Przez portal zrzutka.plAkcja Demokracja pozwana. Przez portal zrzutka.plŹródło: Lukasz Dejnarowicz / Forum, fot: RM, Lukasz Dejnarowicz / Forum
d3102ny

- Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane - zaapelował w październiku wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Straż Narodowa zbiera pieniądze

Apel ten był reakcją na działania Strajku Kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W ramach akcji "Słowo na Niedzielę" zorganizowano akcje protestacyjne przez świątyniami, ale też w ich wnętrzach.

Na apel Jarosława Kaczyńskiego odpowiedział prezes stowarzyszeń Marsz Niepodległości i Roty Niepodległości Robert Bąkiewicz. 25 października ogłosił powstanie Straży Narodowej.

d3102ny

Stowarzyszenie Roty Niepodległości założyło zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Jej celem miało być pozyskanie środków na, jak to określono, "szkolenia, obozy, zakup sprzętu i szybką mobilizację wolontariuszy". Zebrane pieniądze miały też zostać wykorzystane "na pomoc prawną".

Mars Niepodległości w Warszawie. Robert Bąkiewicz: "Musimy pokochać naszych przeciwników"

Podczas zbiórki, która zakończyła się 31 grudnia 2020 roku, zebrano łącznie 346 390 zł. Zakładano zebranie 30 tys. zł.

Akcja Demokracja od początku apelowała o uniemożliwienie zbiórki na portalu zrzutka.pl. "Do zarządu zrzutka.pl dostarczamy apel z 2752 podpisami o usunięcie zbiórki na ‘straż narodową’. Jak rozumiemy, Zrzutka, zwykle służąca do czynienia dobra, nie chce kojarzyć się z przemocą i nienawiścią, do szerzenia których posłużą zebrane pieniądze" - informowała organizacja na swoim profilu na Twitterze.

d3102ny

Zrzutka.pl idzie do sądu

Zarząd portalu zrzutka. pl odmówił usunięcia zbiórki, przekonując, że jest "neutralny światopoglądowo". W wydanym 1 grudnia oświadczeniu zarząd ostrzegł również, że jeśli Akcja Demokracja nie wycofa swojego "ultimatum” i nie wstrzyma "prowadzenia akcji medialnej skierowanej przeciwko portalowi", "złoży pozew do sądu o ochronę dóbr osobistych, a także będzie dochodził zadośćuczynienia za utratę wizerunku - właściwą rekompensatą będzie wpłata na wskazany cel charytatywny".

Jak informuje portal wpolityce.pl w styczniu zrzutka.pl pozwała Akcję Demokrację do sądu, domagając się wypłaty 25 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło: w polityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3102ny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3102ny
Więcej tematów