Trwa ładowanie...
d4a7cr3

Akcja CBŚP na Dolnym Śląsku. Zlikwidowane laboratoria narkotyków. Zatrzymani chemicy

Funkcjonariusze CBŚP udaremnili wprowadzenie na czarny rynek niemal 400 tys. "działek amfetaminy oraz metamfetaminy. W ramach szeroko zakrojonych działań zlikwidowane zostały trzy laboratoria narkotyków syntetycznych. Zatrzymano sześć osób, w tym troje tzw. chemików.
Share
Akcja CBŚP w Jeleniej Górze. Zlikwidowanie laboratorium amfetaminy
Akcja CBŚP w Jeleniej Górze. Zlikwidowanie laboratorium amfetaminy
d4a7cr3

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali w Bystrzycy Kłodzkiej laboratorium substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy. Zaaranżowane laboratorium służące do produkcji narkotyków znajdowało się w mieszkaniu. Znajdowało się tam ok. 130 gramów kryształu metamfetaminy, co stanowi prawie 1,3 tysiąca porcji dilerskich. W kolbach reakcyjnych znajdowało się blisko 5000 ml cieczy zawierającej metamfetaminę, z czego można uzyskać ok. 6 kg metamfetaminy, czyli min. 60 tysięcy "działek".

Do dalszych badań zabezpieczono znajdujące się w mieszkaniu liczne odczynniki i środki chemiczne oraz kilkudziesięciolitrowe beczki z zawartością poreakcyjnej substancji. Zabezpieczono też urządzenia i szkło laboratoryjne. Zatrzymano Czecha, podejrzanego o produkcję znacznych ilości narkotyków. Postawiono mu zarzut wytwarzania substancji psychotropowych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Bystrzycy. Sąd Rejonowy w Kłodzku zdecydował o tymczasowym areszcie.

Przeczytaj: Miał w mieszkaniu 50 kg narkotyków

Wrocław. Przejęto narkotyki, które miały trafić na teren woj. dolnośląskiego

Z kolei we Wrocławiu zatrzymano 37-latka, który jest podejrzany o produkcję siarczanu amfetaminy. W mieszkaniu, które wynajmował mężczyzna policjanci zabezpieczyli ponad 28 kg amfetaminy w postaci soli, z czego można by uzyskać ponad 280 tysięcy porcji. Amfetamina była zapakowana w 28 hermetycznych worków i przygotowana już do sprzedaży hurtowej.

d4a7cr3

Strajk Kobiet to "wojna kultur"? Kamil Bortniczuk wprost o "zachodniej antifie"

Podczas akcji zabezpieczono odczynniki chemiczne, naczynia, urządzenia, odzież ochronną, maski i inne rzeczy wykorzystywane podczas prowadzenia procesu chemicznego wysalania amfetaminy. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Przeczytaj również: Wrocław. Radny Nowoczesnej podejrzany o posiadanie narkotyków

Akcja CBŚP w Jeleniej Górze. Zlikwidowanie laboratorium amfetaminy

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali również czynną linię produkcyjną metamfetaminy, która znajdowała się w pomieszczeniach gospodarczych posesji w Jeleniej Górze. Doszło do tego w ramach prowadzenia śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

d4a7cr3

W laboratorium przejęto ponad 2,2 kg metamfetaminy (2,2 tys. porcji dilerskich), blisko 1,2 kg pseudoefedryny oraz różnego rodzaju urządzenia i przedmioty, m.in. szklane kolby z cieczą i widocznym osadem, menzurki, zlewki, misy żaroodporne, blistry po tabletkach zawierających pseudoefedrynę, a także niezbędne do produkcji narkotyku odczynniki i substancje chemiczne.

Jelenia Góra. Produkowali narkotyki. Cztery osoby zatrzymane

W wyniku akcji zatrzymano tzw. chemika oraz trzy osoby podejrzane o pomoc w produkcji metamfetaminy. Przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a dodatkowo troje z nich będzie odpowiadało za produkcję narkotyków i prekursorów. Sąd Rejonowy we Wrocławiu przychylając się do wniosku prokuratora prowadzącego postępowanie i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 3 osób. Dozorem policyjnym został objęty czwarty podejrzany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a7cr3

Podziel się opinią

Share
d4a7cr3
d4a7cr3
Więcej tematów